4e afd. 26 november 1976 142 gebouwen voor sportbeoefening: zwembaden en sporthallen (bij scholen behorende gymnastiekzalen vallen echter onder gebouwen voor onderwijs); gebouwen die dienen als toegang tot of verbinding met een open- baar middel van vervoer voor zover dat per rolstoel toegankelijk is: spoorwegstations, passagiersgebouwen op vliegvelden. Gebouwen die toegang geven tot een vorm van openbaar vervoer, waarvan een rolstoelgebruiker geen gebruik kan maken zoals tram- en busstations, valien hier dus niet onder. ARTIKEL 15 Aan de toelichting op het ontstaan toevoegen: De in lid 3, onder e, gevraagde opgave komt overeen met de opgave die het C.B.S. vraagt ten behoeve van de bouwstatistiek. Het ver- dient aanbeveling om ook in de gemeentelijke legesverordening de- zelfde bedragen als maatstaf voor de legesheffing te hanteren. Aan de wenken voor de toepassing toevoegen: Lid 3, onder e. Uit de in U.A.V. en in NEN 1067 gegeven begrips- omschrijvingen blijkt dat de factoren die de aannemingssom bepalen, in hoge mate overeenkomen met die welke de bouwkosten bepalen. Bij toepassing van beide begrippen is het duidelijk dat daartoe niet gerekend wordt de kosten die als bijkomende kosten moctcn worden aangemerkt, zoals architecten- en adviseurshonoraria, legeskosten, kosten voor bodemonderzoek etc. Het belangrijkste verschil wordt eigenlijk gevormd doordat in de aannemingssom de B.T.W. niet is begrepen, terwijl dat bij de bouwkosten wel het geval is. Door de B.T.W. uit te zonderen bij hantering van het begrip bouwkosten wordt bereikt dat bij hantering van beide begrippen van zoveel moge- lijk vergelijkbare kostprijsfactoren wordt uitgegaan. Op het formulier ,,aanvraag bouwvergunning" zal de aannemingssom of indien het werk in delen wordt aanbesteed de aannemings- sommen dan wei de bouwkosten opgegeven moeten worden die ge- moeid zijn met de volledige uitvoering van het werk overeenkomstig de ingediende aanvraag om bouwvergunning. ARTIKEL 26 Aan de toelichting op het ontstaan van artikel 26 toevoegen: Behalve het formulier voor ambtelijke aantekeningen moeten, krach- - 18 -

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 84