4e afd. 26 november 1976 142 - 19 - tens artikel 374, ook de bouwvergunning en eventuele aanschrijvin- gen op het werk aanwezig zijn. HOOFDSTUK 2 De titel van hoofdstuk 2 vervangen door: Administratieve bepalingen. .Het huidige hoofdstuk 2 aanduiden als: AFDELING A, administratieve bepalingen omtrent het bouwen. Aan het nieuwe hoofdstuk 2 toevoegen: AFDELING B, administratieve bcpalingen omtrent splitsing in appartementsrechten. Als toelichting op afdeling B opnemen: Inleiding In deze afdeling zijn behalve de voorschriften omtrent de inrichting van de aanvraag (artikel 31b), die ingevolge de wijziging van de Wo- ningwet bij de wet van 12 september 1974, Stb. 526, in de bouwver- ordening moeten worden opgenomen, tevens geregeld de onderwerpen die in de artikelen 16, 23 en 24 van de model-bouwverordening ge- regeld zijn. Van het overnemen van de administratieve bepalingen van artikel 56a van de Woningwet (betreffende de termijn van beslis- sing op de aanvraag; de aanhouding van de beslissing; de weigering van de vergunning; het beroep tegen de beslissing) in de geest waarin het in Afdeling A van dit hoofdstuk voor de bouwvergunning is geschied, is afgezicn, enerzijds in verband met het voorshands be- perkte toepassingsgebied van artikel 56a van de Woningwet (de rege- ling is slechts van toepassing in gemeenten die daartoe door de Kroon zijn aangewezen), anderzijds om deze afdeling. gezien de betrekkelijk omvangrijke regeling in het genoemde artikel, niet te onoverzichtelijk te maken. De weigeringsgronden voor een splitsingsvergunning zijn vermeld in het derde lid van artikel 56a van de Woningwet. In verband hiermede wordt nog het volgende opgemerkt. Het is uiteraard mogelijk dat een gebouw waarvoor een splitsingsvergun- ning wordt aangevraagd, een niet tot bewoning bestemd gedeelte om- vat. Het spreekt vanzelf dat een eventuele aanschrijving met betrek- king tot dat gedeelte nimmer gebaseerd kan zijn op WW art. 25, lid

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 85