4e afd. 26 november 1976 142 ARTIKEL 31b Als toelichting op het ontstaan opnemen: In dit artikel zijn de voorschriften opgenomen waarin ae bouwver- ordening, wat betreft de splitsingsvergunning, moet voorzien inge- volge het bepaalde in artikel 53 van de Woningwet. Lid 2, onder f. Het hier, ingevolge artikel 56a, derde lid, van de Woningwet bedoelde splitsingsplan kan bij burgemeester en wethou- ders op bezwaren stuiten. Omdat in verband daarmee nog wijzigin- gen in het plan aangebracht kunnen worden, is hier niet geëist dat de (definitieve) tekening als bedoeld in artikel 875 d, tweede lid, B.W. bij de aanvraag wordt overgelegd. Als wenk uoor de toepassing van lid 3 opnemen: Lid 3. Hoewel krachtens het bepaalde in dit lid een taxatierapport moet worden overgelegd, is een naar het oordeel van burgemeester en wethouders te hoge prijs van de appartementen geen weigerings- grond voor de splitsingsvergunning. ARTIKEL 31e Als wenk uoor de toepassing van lid 4 opnemen: Lid 4. Belanghebbenden kunnen bijvoorbeeld zijn de bewoners aan wie volgens de regeling van artikei 56a van de Woningwet geen af- schrift van de splitsingsvergunning zou behoeven te worden gezon- den. De belangen van hypotheekhouders worden mede beschermd door het bepaalde in artikel 875 h B.W. ARTIKEL 32 De wenken uoor de toepassing vervangen door: Deze bepaling is in het bijzonder van belang om de toetreding van daglicht door ramen van bestaande gebouwen te beschermen. Ook kan deze bepaling van belang zijn om de goede werking van rook- kanalen, gasafvoerkanalen en ventilatiekanalen op bestaande gebou- wen te verzekeren. Dit behoeft er evenwel niet altijd toe te Ieiden dat nieuwbouw die de hier bedoelde hinder voor een naburig bestaand gebouw zou veroor- zaken, niet gerealiseerd kan worden. De opdrachtgever van de nieuw- bouw kan immers met de eigenaar van het bestaande gebouw over- eenkomen dat op kosten van eerstgenoemde de nodige veranderingen aan het bestaande pand worden aangebracht (b.v. grotere of andere - 21 -

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 87