4e afd. 26 november 1976 142 tevens de laatste twee zinnen vervangen door: ,,Zie hiertoe ook de model-brandbeveiligingsverordening en NEN 2637 (Maten van bin- nendeuren)." Tussenvoegen een wenk voor de toepassing bij lid 7, luidende: Lid 7. In afwijking van de andere bepalingen wordt hier geen dag- maat maar een vrije doorgangsmaat verlangd. Bij een dagmaat van 0,80 m is de voor rolstoelgebruikers noodzakelijke vrije doorgang van 0,80 m niet altijd verzekerd, bij opdekdeuren kan dit echter wel worden bereikt. Indien een toegang veel door rolstoelgebruikers zal worden gebruikt is een vrije doorgangsmaat van 0,85 m aan te beve- len. ARTIKEL 87a Als wenk voor de toepassing opnemen: Lid 2. De hier genoemde maat van 1,50 m komt overeen met de voor een rolstoel benodigde vrije draaicirkel. Bezien moet worden of bij toepassing van deuren die het portaal indraaien voldoende ma- noeuvreerruimte overblijft voor een rolstoelgebruiker. Zie ook artikel 202. ARTIKEL 100 De toelichting op het ontstaan aanduideri als behorende bij lid 3. De wenk voor de toepassing vervangen door: Lid 3. Dit lid is blijkens zijn bewoordingen van toepassing op alle trappen, toegangen enz. Dus ook op die van niet tot bewoning be- stemde gebouwen en op die van bouwwerken, geen gebouwen zijnde. Volgens dit lid kan bijv. ten behoeve van invaliden of blinden als nadere eis worden gesteld dat leuningen langs trappen zoveel moge- lijk ononderbroken zijn. De aanwezigheid van noodtrappen is een zaak van het veilig ont- komen bij brand en kan worden geëist op grond van artikel 254, lid 2, onder a. Voor het stellen van nadere eisen ter zake van de brandveiligheid kunnen voorts richtlijnen worden ontleend aan de ..Algemene richt- lijnen ontvluchting en redding" behorende bij de model-brandbeveili- gingsverordening - 24 -

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 90