4e afd. 26 november 1976 H2 ARTIKEL 101 De wenk voor de toepassing van lid 5, onder c, laten vervallen. ARTIKEL lOla Als wenken voor de toepassing opnemen: Lid 1, onder a. De hier genoemde maten komen overeen met die welke'in de ontwerp-ISO-norm ISO/DIS 3571/1 zijn opgenomen als kooi-afmetingen geschikt voor rolstoelgebruikers. Dit zijn echter bruto-afmetingen die door het aanbrengen van een kooibekleding nog enigszins kunnen verminderen. De hier gehanteerde wijze van meten wijkt dus af van de in artikel 81 voorgeschreven wijze. Lid 2. Hoewel de gemeentelijke overheid zich in het algemeen slechts zal bemoeien met de doeltreffendheid en de veiligheid van het liftvervoer in tot bewoning bestemde gebouwen, kan het toch nodig zijn voor enkele soorten van andere gebouwen bepaalde eisen aan de liften te stellen. Gedacht is daarbij o.a. aan liften in revaiidatie- centra, ziekenhuizen, schouwburgen, concertzalen en bioscopen, als- mede in openbare en andere voor het publiek vrij toegankelijke ge- bouwen. Deze eisen kunnen bijv. nodig zijn in het belang van de brandbestrijding (brandweerlift). In het algemeen is het niet nood- zakelijk dat aan liften in kantoren, winkels en dergelijke bedrijfsge- bouwen eisen van doeltreffendheid worden gesteld. Dat is, evenals de doeltreffendheid van het bedrijfsgebouw zelf, een aangelegenheid die aan de eigenaar of ontwerper van het gebouw kan worden overgela- ten. Lid 3. Onder specifieke bruikbaarheid van een gebouw wordt ver- staan de mogelijkheid om het gebouw te gebruiken voor het doel waarvoor het primair wordt bezocht. De specifieke bruikbaarheid van een theater bijvoorbeeld is voor een rolstoelgebruiker verzekerd wan- neer hij de voorstelling kan bijwonen; het kunnen bereiken van de foyer om in de pauze een kop koffie te gaan drinken wordt niet ge- acht een specifiek gebruik van het theater te zijn. ARTIKEL 106 Aan de wenken voor de toepassing toevoegen: Lid 4, onder a. Zo nodig kan als vrijstellingsvoorwaarde worden gesteld dat het grensvlak tussen de kamer of de keuken en de uitbouw geheel of nagenoeg geheel met blank glas bezet of open is. - 25 -

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 91