4e afd. 26 november 1976 142 ARTIKEL 254 Tussenvoegen een wenk voor de toepassing van lid 2, onder a, lui- dende: Lid 2, onder a. De mogelijkheid tot het stellen van nadere eisen met betrekking tot de aanwezigheid van vluchtwegen zal in het alge- meen slechts van belang zijn in niet tot bewoning bestemde gebou- wen, omdat voor tot bewoning bestemde gebouwen gedetailleerde eisen in de bouwverordening zijn opgenomen; dit artikel kan evenwel gehanteerd worden om nadere eisen te stellen aan de vluchtmogelijk- heden o.a. van zolders en uit kelders van tot bewoning bestemde ge- bouwen waarvan mag worden verwacht dat ze (mede) zullen worden gebruikt als voor het verblijf van mensen bestemde ruimten. ARTIKEL 258 Aan de wenken voor de toepassing van de ieden 1 en 2 toevoegen. Krachtens dit artikel kan worden geëist dat t.b.v. rolstoelgebruikers een parkeerplaats aanwezig is vanwaar de toegang, bedoeld in artikel 38, lid 2, kan worden bereikt. Rolstoelgebruikers behoeven een grotere parkeerplaats dan normaal. Richtiijnen voor het stellen van desbetreffende eisen kunnen worden ontleend aan de publikatie ..Geboden toegang", uitgave Nederlandse vereniging voor revalidatie te 's-Gravenhage in samenwerking met de Stichting aanpassingen voor gehandicapten te Leidschendam. ARTIKEL 258a De wenk voor de toepassing vervangen door: Lid 2. Het bijwonen van bijeenkomsten e.d. door rolstoelgebruikers in gangpaden moet worden voorkomen omdat daardoor de vluch.L- mogelijkheden worden geblokkeerd. Aan het bepaalde in dit hd wordt voldaan wanneer het gebouw is voorzien van een aantal zitplaatsen die verwijderd kunnen worden ten gunste van een rolstoelgebruiker. Wanneer de voorstelling enz. niet door een rolstoelgebruiker wordt bezocht kunnen deze plaatsen door anderen worden ingenomen. Lid 3. Richtlijnen voor het stellen van nadere eisen kunnen worden ontleend aan de publikatie ,,Geboden toegang uitgave Nederlandse vereniging voor revalidatie te 's-Gravenhage in samenweridng met de Stichting aanpassingen voor gehandicapten te Leidschendam. - 27 -

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 93