4e afd. 26 november 1976 142 Enkele niotiveringen van de bij de 9e wijzig'ing van de bouwverordening aangebrachte wijzigingen ARTIKEL 1 De wijzigingen van de artikelen 1, 38, 65 80, 83, 86, 99, 100, 101, 258 en 258a en de tussenvoeging van de nieuwe artikclsn 87a en lOla zijn aangebracht ten behoeve van invaüden en strekken tot het bereikbaar, toegankelijk en bruikbaar maken van een aantal cate- gorieën van gebouwen voor in het bijzondere rolstoelgebruikers. Door het niveau van de voorzieningen op rolstoelgebruikers af te stemmen wordt bereikt dat voor het merendeel van de invaliden een bruikbare voorziening tot stand komt. Deels hebben deze eisen betrekking op tot bewoning bestemde gebouwen, deels op niet tot bewoning be- stemde gebouwen. Hiertoe was het in de eerste plaats nodig om in artikel 1 onderscheid te maken tussen de categorieën niet tot bewo- ning bestemde gebouwen, waarop de regeling wel en waarop die niet van toepassing zou zijn. Dit onderscheid is gemaakt door definiëring van het begrip ,,voor publiek bestemd gebouw". Lid 3 is vervallen omdat het begrip wooneenheid, overeenkomstig de bedoeling bij de invoering ervan in 1972, in de in dit lid genoemde artikelen en tabellen is verwerkt, zodat deze bepaling niet meer nodig ■is. ARTIKEL 15 In de praktijk blijkt er nogal wat spraakverwarring te bestaan over hetgeen moet worden verstaan onder de verschillende benamingen waarmee de kostprijsfactoren wordcn aangeduid. Omdat deze benamingen zowel van belang zijn voor de gemeentelijke legesheffing als voor de bouwstatistiek van het C.B.S. en deswego voorkomen in artikel 15 en op het formulier ,,aanvraag bouwvergun- ning" is het van belang om aan te sluiten bij de gangbare omschrij- ving die daarvoor gegeven is in de Uniforme Administratieve Voor- waarden (U.A.V.) en in de NEN-norm Terminologie van kostprijs- factoren. Geschillen omtrent de draagwijdte van de gebruikte begrip- pen kunnen daardoor worden vermeden. ARTIKEL 28 Het begrip ..voltooiingsverklaring" wordt in het spraakgebruik ge- hanteerd voor de in dit artikel bedoelde verklaring. De betrokken uit- geverijen geven onder die naam ook formulieren uit. Bovendien sluit de tekst van het artikel door de voorgestelde wijzi- ging beter aan bij een altematieve regeling in artikel 29 ten behoeve - 30 -

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 96