4e afd. 26 ncvemter 1976 142 van zgn. cascobouw. De VNG verstrekt die regeling aan de gemeen- tebesturen op aanvraag. HOOFDSTUK 2, Afdeling B Zie de toeîichting die bij deze afdeling van dit hoofdstuk is gegeven. ARTIKEL 32 In de GAVO-commissie (de commissie die zich bezighoudt met het opstellen van de nieuwe norm NEN 1078-gasinstallatievoorschriften) is erop gewezen dat in veel gevallen klachten over de slechte werking van gasafvoerkanalen het gevolg zijn van later gebouwde gebouwen in de omgeving, waardoor de plaats van uitmonding van gasafvoer- kanalen niet meer voldoet aan artikel 219. Die problemen kunnen zich ook voordoer. bij ventilatiekanalen en rookkanalen. Voorts bleek hier en daar twijfel te bestaan omtrent de vraag of een bestemmingsplan ook als lex specialis ten opzichte van de bouwver- ordening gezien mag worden wanneer de hiervoor bedoeide problemen ontstaan bij de uitvoering van een bestemmingsplan. De uitgebreide wenk voor de toepassing geeft op die vragen een antwoord. ARTIKEL 38 In dit artikel is thans ook ten behoeve van invaliden de bereikbaar- heid van gebouwen vanaf de openbare weg geregeld. Voor tot bewo- ning bestemde gebouwen is de eis beperkt tot gebouwen die krach- tens artikei 101 van liften moeten zijn voorzien. Het stellen van die eis ten aanzien van gebouwen die niet van een iift behoeven te zijn voorzien is niet zinvol omdat op geen enkele wijze kan worden ge- waarborgd dat de afzonderüjke woningen of wooneenheden binr.en dat gebouw voor rolstoelgebraikers bereikbaar zijn. Evenmin is een regeling getroffen met betrekking tot de bereikbaarheid van een- gezinshuizen, omdat dit sterk ingrijpt in de privésfeer van de bev/o- ners. Bovendien kan degene die een rolstoeîgebruiker ontvangt op be- trekkelijk eenvoudige wijze ae bereikbaarheid verzekeren, al dan nie-t gecombineerd met het verlenen van persoonlijke hulp. ARTIKEL 50 De redactionele verbetering van lid 1 wordt voorgesteld nu dit artikel om andere redenen toch reeds gewijzigd moet worden. In lid 2 is het begrip ,,wooneenheid" in de bepaling venverkt in ver- - 31 -

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 97