4e afd. 26 november 1976 142 band met het voorstel om artikel 1, lid 3, te laten vervallen. Tevens is de redactie enigszins bijgeschaafd. De wijziging van de toelichting is noodzakelijk omdat deze verouderd is en, naast hetgeen is vermeid in de ,,Richtlijnen brandbeveiliging van gebouwen" slechts verwarring wekt. ARTIKEL 62 De bestaande wenk voor de toepassing bij artikel 77, lid 3, geeft aan dat krachtens dat lid vrijstelling zou kunnen worden verleend van het hebben van een balkon. Een dergelijke vrijstellingsmogelijkheid behoort echter te zijn opgenomen in artikel 62, omdat de eis dat een woning moet zijn voorzien van een balkon in lid 1 onder f van dat artikel is opgenomen. Het bestaande artikel 62 bevat een dergelijke vrijstellingsbepaling echter niet. ARTIKEL 65 In dit artikel is de bereikbaarheid van ruimten van voor publiek be- stemde gebouwen geregeld, waarbij bepaald is dat, behoudens vrij- stelling, voor publiek bestemae ruimten voor rolstoelgebruikers be- reikbaar moeten zijn. Deze bereikbaarheid kan geacht worden vol- doende te zijn verzekerd wanneer: a. de bouwlaag waarin zich een dergeiijke ruimte bevindt, met een rolstoel bereikbaar is; dit dient mogeiijk te zijn met een lift (eisen met betrekking tot deze lift worden gesteld in het nieuwe artikel 101 awanneer de vloer van de ruimte meer dan 2,50 m boven peil ligt of met een hellingbaan (eisen met betrekking tot hellingbanen kunnen worden gesteld krachtens artikel 99, waarin aan b. en w. bevoegdheid is verleend tot het stellen van nadere regelen met be- trekking tot hellingbanen die door rolstoelgebruikers moeten wor- den gebruikt); b. de gangen en portalen van voldoende afmetingen zijn; eisen aan deze ruimten worden gesteld in het nic-uwe artikel 87a; c. de kozijnen die tcegang geven tot voor publiek bestemde ruimten, voldoende doorgang verschaffen; hierin voorziet artikel 86, lid 7, waarin een vrije doorgangsmaat van 0,80 m wordt geëist; d. geen plotselir.ge hoogteverschillen zijn aangebraeht; hierin voor- ziet artikel 100, lid 2. Omcrent de bereikbaarheid voor invaliden van ruimten binnen een wcning zijn geen eisen gesteld, omdat dat te zeer zou ingrijpen in de mogelijke woningindeling. De nu in de bouwverordening in artikel - 32 -

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 98