4e afd 26 noveniber 1976 142 86, lid 5 opgenomen eis dat de dagmaat van het kozijn dat toegang geeft tot een hoofdwoonkamer ten minste 0,80 m bedraagt, zal in het merendeel van de gevallen de bereikbaarheid van die kamer binnen een met een rolstoel bereikbare woning voldoende verzekeren. ARTIKEL 72 Losse kasten maken geen deel uit van het gebouw; de plaatsruimte die zij innemen behoeft volgens artikel 81 dan ook niet in mindering te worden gebracht op de oppervlakte van de ruimte. Omdat door de aanwezigheid van een losse kast de bruikbare vloeroppervlakte echter wel wordt verminderd, werd het nieuwe lid 8 nodig geacht. De vrijsteilingsmogelijkheid, genoemd in lid 11 onder c, is toege- voegd omdat bij de bouw van tweekamerwoningen veelal kan worden volstaan met een slaapkamer waarvan de vloeroppervlakte kleiner is dan 10 m2. De vrijstellingsmogelijkheid, genoemd onder d, is toegevoegd in ver- band met de gewijzigde redactie van artikel 81. Wanneer buiten een kamer voldoende plaatsingsmogelijkheid aan- wezig is, zou de kast daar kunnen worden geplaatst en zou de opper- vlakte van de kamer niet behoeven te worden vergroot. Om te kun- nen beoordelen of de plaatsingsruimte voidoende is en zich ten op- zichte van de kamer op een doeltreffende plaats bevindt, is deze mogelijkheid bij vrijstelling geregeld. ARTIKEL 77 Zie de motivering bij de wijziging van artikel 62. ARTIKEL 78 NEN 2246 geeft voor kasten uitwendige hoogtematen (exclusief plint) van 1.65 m (bij voorkeur 1,7 m) en 1,95 m (bij voorkeur 2 m). Door de voorgestelde wijziging kunnen in wconeenheden beide kast- hoogten worden toegepast. Bovendien geldt daardoor wat dat betreft dezelfde regel voor kasten in wooneenheden als voor overeenkomstige kasten in woningen. ARTIKEL 80 Een eis dat een voor publiek bestemd gebouw ten behoeve van inva- liden moet zijn voorzien van een aangepast privaat, wordt slechts nodig geacht voor gebouwen die zijn voorzien van een of meer voor publiek bestemde privaten. Het stellen van een dergelijke eis voor elk gebouw zou te ver voeren. - 33 -

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 99