4e afd. 161 Heemstede, 30 november 1976. Aan de Raad, Bij uw besluit van 18 december 1975, nr. 146 werd een herziening van het bestemmingspian 52B, vastgesteld bij uw besluit van 24 april 1958, nr. 53, in voorbereiding verkiaard voor het terrein aan de noordzijde van de Rijnlaan, hoek Herenweg. Met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke. Ordening en van artikel 50, achtste lid van de Woningwet werd aan de heer P. van Roon vergunning verleend voor de uitbreiding van het op dit hoekterrein aanwezige magazijn. Een bouwpian voor enige uitbreiding van dat magazTjn aan de noordzijde en voor renovatie, dan wel vervanging, van de woning Herenweg 59 zal begin 1977 worden voorgeiegd. Met het oog hierop is het gewenst de herziening van het vigerende be- stemmingsplan voor dit terrein opnieuw in voorbereiding te verklaren. Het terrein aan de zuidzijde van de Rijnlaan, hoek Herenweg, is bij het bovenvermelde bestemmingspian aangewezen voor "winkels met bovenwomn- gen". De firma Arzberg wenst op dit nog steeds braakiiggend hoekterrein een showroom met kantoorruimten te bouwen, een van het vigerende plan afwijkende bestemming derhalve, doch, voor wat de afmetingen betreft, in overeenstemming met het bestemmingsplan 52B. De geldende bestemming van dit hoekterrein is niet realiseerbaar geble- ken; een showroom met kantoorruimten kan in de plaats daarvan zeer wel aanvaardbaar zijn. Ook in dit gevai is medewerking mogeiijk met toepassing van bovenaange- haalde wetsartikelen. Wij steilen u voor de herziening van het bestemmingsplan 52B, voor zover betreft de genoemde hoekterreinen, aangeduid op de voor u ter înzage ge- iegde tekening, in voorbereiding te verklaren. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester, J.M.Kruitwagen. W.H.D.Quaries van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 37