4e afd. 16 december 1976 SUBSIDIE IN RESTAURATIEKOSTEN HUIS TE MANPAD Heemstede, 30 november 1976. Aan de Raad, De eigenaar van Huis te Manpad, mr.J.Visser, heeft in de jaren 1972, 1973 en 1975 bij het Rijk, de provincie Noord-Holland en de gemeente verzoeken ingediend om toekenning van subsidie in de restauratiekos- ten van diverse onderdelen van de buitenplaats. Met betrekking tot de aan de gemeente qerichte verzoeken werd de be- reidheid uitgesproken om uw raad een voorstel te doen tot het verlenen van een subsidie van 302S in de restauratiekosten, zulks nadat het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk een rijkssub- sidie zou hebben toegekend en de daarvoor in aanmerking komende subsi- diabele lasten zou hebben vastgesteld. Blijkens de in september j.l. ingediende geldelijke verantwoording van de restauratie, welke verantwoording op 20 oktober d.o.v. door genoemd ministerie v;erd goedgekeurd en met een situatietekening van de buiten- plaats voor u ter inzage ligt, hebben de totale kosten f 609.242,17 be- dragen, waarvar. een bedrag van f 524.882,42 subsidiabel is. Deze kosten hebben betrekking op de restauratie van de oranjerie,de daarin aanwezige woning, het vogelhuis, het inrijhek en de noordelijke muur aan de Manpadslaan, de verlengde tuinmuur aan de Herenweg, kade- muur en schoei'fng. Blijkens een van het Ministerie ontvangen afschrift is het rijkssubsidie van 30% inmiddels betaalbaar gesteld. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor een subsidie van 30% van de subsidiabele kosten ad f 524.882,42 is f 157.465,te verlenen. Opgemerkt zij nog dat de gemeente krachtens de verfijnings- regeling voor monumenten gedurende 25 jaar jaarlijks een extra uitke- ring uit het Gemeentefonds zal krijgen van 3,18% der subsidiabele kos- ten. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, De burgemeester J.M.Kruitwagen. W.H.D.Quarles van Ufford

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 41