4e afd. 16 december 1976 DIVERSE VERKEERSVOORZIENINGEN GLIPPER DREEF Heemstede, 30 november 1976. Aan de Raad, In ons voorstel dd. 16 september 1975, nr. 94, hebben wij u in overwe- ging gegeven ten behoeve van het aanleggen van parkeerstroken langs de oostelijke rijbaan van het gedeelte van de Rlipper Dreef tussen de Dr. Schaepmanlaan en de Dr.N.G.Piersonstraat, alsmede voor het aanbrengen van een suggestiestreep een krediet van 27.585,-- beschikbaar te stel- len. In uw vergadering van 25 september 1975 hebben wij dit voorstel teruggenomen; nanens ons college is daarbij toegezegd dat met de betrok- ken bewoners overleg zou worden gepleegd. Een delegatie van de bewoners heeft over deze zaak in februari j.l. een gesprek gehad met een vertegenwoordiging van ons college. Daarbij werd geconcludeerd dat het maken van twee centrale parkeerplaatsen in het middenplantsoen van de Glipper Dreef de beste oplossing biedt zolang geen algehele, ingrijpende reconstructie kan worden uitgevoerd. Deze oplossing, welke is aangegeven op de voor u ter inzage gelegde te- kening nr. 1.7.1.85 III, heeft - na behandeling in de Verkeerscommissie en de commissie voor Openbare Werken - de instemming gekregen van de grote meerderheid van de bewoners. Het plan omvat het maken van twee parkeerplaatsen welke elk ruimte bie- den aan zes auto's, alsmede het aanleggen van een parkeerstrookje voor twee auto's nabij de telefooncel bij de hoek van de Glipper Dreef en de Dr.N.G.Piersonstraat. Verder is op het plan aangegeven het verplaatsen van de bushaltes nabij de Dr.Schaepmanlaan, zodanig dat deze buiten de rijbaan komen te liggen. Met de eigenaren van de betrokken grond zijn nog onderhandelingen gaande over de nodige grondoverdracht; wij vertrou wen dat deze onderhandelingen spoedig tot overeenstemming zullen leiden Blijkens genoemde tekening is het voorts de bedoeling het gedeelte van de parallelweg tussen de Mr.S.van Houtenstraat en de Jhr.mr.J.Loudon- straat in te richten als woonerf met eenrichtingverkeer zuid-noord (thans geldt eenrichtingverkeer noord-zuid). De haag tussen genoemd gedeelte van de parallelweg en de hoofdrijbaan zal over een lengte van 50m 0.20 m worden ingekort; nabij de Dr.J.R. Thorbeckelaan zal deze haag in noordelijke richting worden verlengd.

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 43