2e afd. 27 januari 1977 le WIJZIGING BEZOLDIGINGSVERORDENING AMBTENAREN 1975 4 Heemstede, 5 januari 1977. Aan de Raad, Op grond van een circulaire van de Minister van Binnenlandse Zaken van 4 februari 1976, nr. AB 76/U 120, is aan het gemeentepersoneel van 1 januari 1976 af een verhoging van de bezoldiging toegekend van 4,5% met een minimum van f 66,— per maand, zulks in navolging van de in het bedrijfsleven toegekende loonsverhogingen wegens prijsstijging. Aan deze verhoging werd voorshands de vorm gegeven van een toeslag naast het saiaris. In een tweede circulaire van genoemde bewindsman, gedateerd 23 juli 1976, nr. AB 76/U 1132, waarin de financiële arbeidsvoorwaarden voor het twee- de halfjaar 1976 worden aangekondigd (vide ons desbetreffende voorstel), wordt tevens medegedeeid, dat de per 1 januari 1976 toegekende toesiag van 4J% per 1 juli 1976 in de salarissen zal worden geincorporeerd. Om practische redenen geven wij er de voorkeur aan deze toeslag met terugwerkende kracht van 1 januari 1976 af in de salarissen te verwer- ken, hetgeen uit een oogpunt van documentatie aanbeveling verdient, om- dat hierdoor het later teruggrijpen op plaats gehad hebbende salaris- maatregelen wordt vergemakkelijkt. Aangezien in de bezoldigingsverordening zelf geen bedragen meer worden genoemd, doch uitsluitend in de bij de verordening behorende bijlagen A t/m D, kan volstaan worden met vervanglng van deze bijlagen door de hierbij gevoegde. Ten aanzien van de in bijlage B opgenomen bibliotheek-technische rangen moge het volgende worden opgemerkt. De gemeente-bibiiotheek aan de Kerklaan heeft de laatste jaren een ster- ke groei doorgemaakt. Niet alieen de dienstverlening aan het publiek is in omvang toegenomen (vergroting boekenbestanduitbreiding jeugdafde- ling en oprichting discotheek), ook het in de laatste jaren toegenomen aantal lezers van de bibliotheek en het aantal leners van de discotheek wijzen op een groeiende belangsteiiing. De rang-opbouw en met name het bezoldigingsniveau van de directeur heb- ben hiermede geen gelijke tred gehouden. Aan de hand van een door ons

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 7