4e afd. 24 februari 1977 VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN GELEERDENWIJK-CENTRUM Heemstede, 8 februari 1977. Aan de Raad, Met ingang van 26 augustus 1976 heeft gedurende een maand ter secre- tarie voor een ieder ter inzage gelegen het ontwerp-bestemmingsplan "Geleerdenwijk-Centrum" Dit ontwerp heeft betrekking op het scholenterrein in de Geleerden- wijk en het nog onbebouwde terrein, hetwelk wordt omsloten door de Eijkmanlaan, de Van der Waalslaan en de Kamerlingh Onneslaan. In het bij raadsbesluit van 27 augustus 1970, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten op 5 oktober 1971, vastgestelde bestemmingsplan Geleerdenwijk zijn aan bedoeld gebied de bestemmingen bijzondere be- bouwing en meergezinshuizen van maximaal 8 lagen gegeven. Zoals uit de toelichting bij het ontwerp-bestenmingsplan blijkt, is door de stichting van een nieuw schoolgebouw voor de St.Jozefschool meer ruimte nodig gebleken voor de onderwijsvoorzieningen en wordt afgezien van de realisering van een flatgebouw. Het voorliggende ontwerp voorziet naast uitbreiding van het scholen- terrein in een complex winkels c.a. en 40 woningen. Binnen de gestelde termijn zijn tegen het ontwerp twee bezwaarschrif- ten ingediend; de verkorte inhoud hiervan is opgenomen in bijgevoegd ontwerp-beslui t. De bezwaarden zijn uitgenodigd tot het bijwonen van een openbare hoor1 zitting, welke op 3 februari j.l. is gehouden door de commissie voor de volkshuisvesting, de ruimtelijke ordening en de recreatie. Tijdens deze zitting werd o.m. de situering van een of meer winkols aan de zijde van de Eijkmanlaan bepleit in plaats van aan de Kamer- lingh Onneslaan; onzerzijds bestaat tegen deze wijziging van de si- tuering geen bezwaren. Het verslag van de hoorzitting is voor u bij de stukken ter inzage aelegd. Voor de weerlegginn van de bezwaren mogen wij verwijzen naar het ontwerp-besluit. Wij stellen u voor overeenkomstig dat ontwerp te besluiten. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester, J.M.Kruitwagen. W.H.D.Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 17