4e afd. 24'februari 1977 2S NOTA INZAKE VOORLICHTINGSPROJEKT TANDZORG ETC. Heemstede, 18 januari 1977. Aan de Raad, In ons antwoord op het afdelingsverslag betreffende de begrotTng voor 1977 hebben wij u toegezegd ons te zullen beraden over het voorlich- tingsprojekt inzake de tandzorg en de voeding in het kader van de ge- zondheidsvoorlichting in Velsen, alsmede over de mogelijkheden om een dergelijk projekt in onze gemeente te realiseren. Naar aanleidmg daar- van delen wij u het volgende mede. In opdracht van het gemeentebestuur van Velsen heeft de werkgroep be- strijding tandbederf" de nota "Structurele aanpak tandbederf" samenge- steld; een exemplaar van deze nota is voor u ter inzage gelegd. Deze nota vermeld drie middelen om het cariësprobleem structureel aan te pakken: - verandering van voedings- en snoepgewoonten; - verbetering van de mondhygi'ëne; - gebruik van fluoride. Een intensieve voorlichtingscampagne is voor een en ander nodig, waarbij ingeschakeld moeten worden: vroedvrouwen, gynaecologenkraamverpleeg- sterswijkverpleegkundigen, huisartsen, tandartsen, consultatiebureau- artsen, gezinsverzorgsters, kleuterleidsters, schoolartsen, diëtTStes. Men zal zich richten op (de ouders van) 0 - en de 4-jarigen en eventueel ook 6-jarigen. De meeste voorlichters moeten uiteraard eerst zelf worden voorgencht; dit moet gebeuren door een vrij hoog gekwalificeerde kracht, bijgestaan door een begeleidingsgroep die is samengesteld uit vertegenwoord^gers van verscheidene disciplines. De betrokken hoofd-voorlichter/projekt- leider zal waarschijnlijk gedurende lange tijd werkzaam moeten zijn. Voor Velsen (65.000 inwoners) worden de kosten geschat op i 60.000,- (basisjaar 1975). Het is o.i. duidelijk dat het aantal 0- tot 4-jarigen (en eventueel 6- jarigen) in Heemstede te gering is (namelijk 550, eventueel plus 380; in Velsen zijn deze aantallen bijna drie maal zo hoog) om een full-time

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 1