'J, ËJjiÉS 'HE Inrichtingskaart. Op de inrichtingskaart figuur 2 is de voorgestelde inrichting van de onmiddellijke omgeving van het woon-v/inkelcentrum in beeld gebracht. Van de vier hoekpunten van het woon-winkelcentrum wordt voorgesteld dat zij verschillend dienen te worden ingericht opdat aldus de her- kenbaarheid van elke hoek versterkt zou kunnen worden. Aan de noordzijde langs de Eykmanlaan is de voorgestelde bomenrij van het scholencomplex voortgezet. Deze bomenrij zet zich, ter hoog- te van de noord-oostelijke hoek in zuidelijke richting voort en sluit aan op de openbare groenvoorziening achter de drive-in-woningen aan de Eykmanlaan. Als contrast tot deze rechtlijnige bomenrij op het voetgangersgebied -14- langrijkste conclusies. Voor meer informatie omtrent dit aspect wordt verwezen naar het hierboven genoemde rapport. Binnen een afstand van 750 m. van de Geleerdenwijk bevinden zicn geen winkels voor de dagelijks benodigde artikelen. Het centrum van Heemstede is op een afstand van ca. 800 m. afstand van de wijk ge- legen, waarbij de noord-zuid verlopende Herenweg bovendien als extra barriêre fungeert. Uitgaande van een inwonertal van ca. 2560 personen, een relatief noog inkomenspei1 en de daarbij te verwachten bestedingen alsmede een koop- krachtbinding van 80% en 10% in respectievelijk de food- en non-food- sector, wordt de conclusie getrokken dat in de wijk plaats îs voor een supermarkt en een drogist. Verdere berekeningen, rekening houdend met de vloerproductiviteits- cijfers voor 1974, hebben aangetoond dat de supermarkt ca. 400 m2 en de drogist ca. 125 m2 nodig zal hebben. Voorts is ca. 75 m2 voor een bankfiliaal gereserveerdwaardoor de totaal beschikbare bedrijfs- vloeroppervlakte van 6.00 m2 is benut. Verkeer. Het plangebied is vanuit het zuiden bereikbaar vanaf de Van der Waals- laan en de Einthovenlaan. De Van der Waalslaan staat in verbinding met de Eykmanlaan, de belangrijkste toegangsweg van de Geleerdenwijk. Mede door verkeersmaatregelen bij de kruising Hugo de Grootlaan - Herenweg is de Van der Waalslaan tevens een van de ontsluitingswegen voor het zuidelijk deel van de Geleerdenwijk. Ten einde het woonstraatkarakter van de Van der Waalslaan enigszins te behouden, dient het verkeer op deze straat aan enige snelheidsverminderende maatregelen te worden onderworpen. Hiervoor is in het plangebied, ter hoogte van de Kamer- lingh Onneslaan, een knik in het wegtracë gäprojecteerd. (Zie fig. 2). Het parkeren kan plaatsvinden rondom het woon-winkelcentrum. In totaal zijn er ca. 55 parkeerplaatsen geprojecteerd; daar het gaat om een buurtwinkelcentrum en een 40-tal woningen voor onvolledige ge- zinnen, kan dit aantal voldoende worden geacht. Eventuele overloop bij piekbelastingen zal op eenvoudige wijze kunnen worden opgevangen in de omliggende straten. Nadere detaillering van de directe omgeving van het woon-winkelcentrum kan in overleg met de belanghebbenden c.q. omwonenden plaatsvinden. 24 februari 1977

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 30