4e afd. 24 februari 1977 39 Verzocht wordt voor de aktiviteiten van de stichting een gemeenteiijk subsidie toe te kennen, waarbij een bijdrage van 1 cent per inwoner wordt genoemd. Wij merken op dat sinds 1974 een jaarlijks subsidie van f.300,~ wordt toegekend aan de ook op dit terrein opererende Stichting Vogelrampen- fonds te Haarlem. In verband hiermede zien wij geen aanleiding om het onderhavige verzoek in te willigen en stellen wij u voor geen subsidne toe te kennen. Eên lid van ons college is wel vôor het toekennen van de gevraagde sub- sidie, zulks gelet op de andere doelstelling van de Stichtnng. Een jaar- overzicht 1976 van de Haarlemse stic'nting is te uwer oriëntatie bij de stukken ter inzage gelegd. De stichting Jeuodhonk Heemstede houdt sinds een aantai jaren ook een peuterspeelzaal in stand gedurende Vijf ochtenden per week. De stijging van de exploitatietekorten, waardoor aan de leidster nog met het mim- mumloon kon worden betaaid, is aanleiding een subsidie-aanvraag bij de gemeente in te dienen. De subsidiebasis voor peuterspeelgroepen is bij raadsbesluit van 26 no- vember 1976 bepaald op 45°/, van de personeelskosten en 75% van de huur, zulks tot een maximum van het nadelig exploitatiesaldo. Op deze basis en uitgaande van de overgelegde begroting zouhet subsidie voor 1977 f. 15.435,— bedragen (geraamd tekort f.22.600,--). Wij stellen u voor tot toekenning van een subsidie op genoemde basis te beslui ten. De Stichting Nijmeeos Universiteitsfonds vraagt voor 5 Heemsteedse stu- denten een subsidie van f.20Û,~ te verlenen ten behoeve van de wei- zijnsbehartiging van studenten en medewerkers van de UniversiteU, akti- viteiten welke niet met rijksgelden gefinancierd worden. Het komt ons voor dat hier van enig gemeentelijk belang niet of nauwe- lijks kan worden gesproken, zodat er naar onze mening geen aanleiding be- staat tot subsidiëring van de stichting. Inwilliging van het verzoek zou voorts een precedent scheppen t.o.v. andere universiteiten. Wij stellen u voor afwijzend op het verzoek te beschikken. De Heemsteedse Brandweer heeft van de Nederlandse Vereniging van Brand- weerconmandanten het eervolle verzoek ontvangen in 1977 de landelijke

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 42