4e afd. 24 februari 1977 39 jeugdbrandweerwedstrijden te organiseren. Het wedstrijdcomité van deze vereniging draagt zorg voor het aantrek- ken van juryleden, voor programma's en prijzen; de overige zaken zijn voor rekening van de ontvangende gemeente. De hieraan verbonden kosten worden door de commandant geraand op f.1.900, waarvan f.300,— ten laste van de begroting van de' jeugdbrandweer kan worden gebracht. Gelet op de mogelijkheid en het belang van goede contacten met andere corpsen en de ervaring en kennis die met name de jeugdbrandweer met de organisatie van de wedstrijden kan opdoen, lijkt toekenning van de ge- vraagde bijdrage alleszins redelijk. Wij stellen u voor een subsidie van f.1.600,— toe te kennen. In verband met grote financiële moeiIijkheden heeft het bestuur van de Heemsteedse Zwem- en Poloclub "H.P.C." zich om medewerking tot de ge- meente gewend. Zoais uit de ter inzage gelegde stukken blijkt, sluiten de exploitatie mkeningen gedurende de laatste jaren met aanzienlijke te- korten en bedraagt de schuld van de vereniging f.18.500, Het verzoek om financiële steun betreft: a. het verstrekken van een renteloze lening voor de betaling van de schulden ad f.18.500,— af te lossen in 10 jaren; b. verhoging van het subsidie in de kosten van betaalde training van f.5,tot f.7,50 per uur; c. verlaging van de voor het gebruik van het zwembad te betalen huurver- qoeding, c.g. de beschikbaarstelling van deze accommodatie om niet. Het verzoek is met een vertegenwoordiging van ons college door het be- stuur mondeling toegelicht, waarna aavies is gevraagd aan het bestuur van de Heemsteedse Sportstichting. Dit bestuur adviseert: ad a. de gevraagde renteloze lening te verstrekken; ad b. het subsidie in de kosten van betaalde training voor 1977 tot f.6,50 per uur te verhogen (in 1975 vastgesteld op f.5,— per uur, in 1976 niet verhoogd, in gemeentebegroting 1977 geraamd op f.6,per uur); ad cde huurprijs voor het open bad en het instructiebad evenals de ove- rige tarieven voor het gebruik van sportaccommodaties normaal njet 7% te verhogen. Wij kunnen ons met dit advies verenigen en stellen u voor tot het verle- nen van medewerking in die zin te besluiten. Ten aanzien van de door de - 3 -

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 43