4e afd. 32 Heemstede, 8 februari 1977. Aan de Raad, De IJzeren Brug (tussen Raadhuisstraat en Binnenweg) verkeert in slech- te staat. Deze brug bestaat uit drie gedeelten; 1. het oude bruggedeelte aan de westkant, dat dateert uit 1643 en in 1891 is hersteld; 2. de oostelijke helft, welke in 1916 is gebouwd ten behoeve van een aan te leggen tramlijn (daarbij zijn de twee oostelijke vleugelmu- tgd van de oude bru^ vervallen), 3. een houten trottoir aan de westzijde. Zoals ook blijkt uit de voor u ter inzage gelegde fotoserie, is vooral het brugdek van het westelijke deel (inclusief het houten trottoir) erg slecht; door de eertijds toegepaste constructiemethode is herstel met meer moqelijk. De wanden, welke uit metselwerk bestaan, zijn ten gevol- ge van de verkeersbelasting op diverse plaatsen onherstelbaar gescheurd. Instortingsgevaar is niet denkbeeldig. De aangrenzende keermuur langs de Kerklaan verkeert eveneens in slechte staat. Hoewel hier qeen direct gevaar aanwezig is, menen wij toch dat het gewenst is deze keermuur gelijktijdig met de brug te vernieuwen. In de noordwest-vieugel van de brug bevindt zich nog een open lozing van het hoofdriool van de Binnenweg. Deze situatie is uit mi 1 ieuhygiëmsch oogpunt niet meer toelaatbaar. Tegelijk met de vernieuwing van de brug kan dit lozingspunt worden verwijderd. Een plan voor vernieuwing van de brug en genoemde keemuur ligt voor u ter inzage. Het werk omvat; - het slopen van de bestaande brug tot op de waterlijn; - het trillingsvrij aanbrengen van stalen buispalen voor het dragen van de nieuwe brugconstructie; - het aanbrengen van een gewapend betonnen draagconstructie voor rijweg en trottoirs; - het aanbrengen van een bekleding van metselwerk van de in het zicht ko- mende wanden; i

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 9