4e afd. 42 Heemstede, 8 maart 1977. Aan de Raad, Het woon- en leefklimaat in de Indische wijk iaat te wensen over. In deze wijk staan voornamelijk oude woningen (1900 -1920), welke zeer sober zijn uitgerust. In de woonomgeving ontbreken allerlei voorzie- ningen die eigenlijk niet gemist kunnen worden: parkeerruimte, groen- voorzi eni ngenspeelgelegenheden Bij de voorbereiding van een bestemmingsplan voor de Indische wijk en omgeving is dan ook duidelijk gebleken dat deze wijk bijzondere aandacht verdient en in aanmerking komt voor rehabilitatie: verbetering en herstel van de bewoonbaarheid van de woonwijk en de daarin gelegen woningen en gebouwen. 0p ons verzoek heeft "Stad en Landschap" in juli 1976 een nota over de rehabilitatie van de Indische wijk uitgebracht (een exemplaar daarvan is aan de leden van uw Raad gezonden). Wij achten het gewenst dat ook bij de verdere voorbereiding en uit- voering van een rehabilitatieplan gebruik wordt gemaakt van de dien- sten van dat adviesbureaudat in andere gemeenten rehabilitatieplan- nen mede-begeieidt. Bij de voorbereidina zullen uiteraard de bewoners moeten worden be- trokken; zij zullen op ruime schaal gelegenheid krijgen tot inspraak. De in de nota van "Stad en Landschap" genoemde ministeriële "Beschik- king geldelijke steun rehabilitatie"op arond waarvan de raad het rehabilitatiegebied moet aanwijzen, is met ingang van 1 januari 1977 ingetrokken. De "Beschikking geldelijke steun verbetering particuliere woningen" en de circulaire van de Staatssecretaris van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening d.d.8 december 1976, nr.76-51, zijn hiervoor in de plaats gekomen. Deze beschikking regelt de verbetering van wo- - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 3