4e afd. 31 maart 1977 42 ninqen en het verstrekken van subsidies door het rijk aan de eiqena- ren van deze woninqen, onaeacht of deze in een rehabilitatieqebied staan; dit heeft o.m.tot qevolq dat een formele aanwijzinq van dit qebied niet meer nodiq is.Op qrond van de nenoemde circulaire qeeft het rijk de voloende subsidies aan de qemeente: - maximaal f.2.250,- per te verbeteren woning in de kosten van ver- betering van de woonomgevinq; - f250- per woning in de kosten van voorlichting; - f.500,- per woning in de kosten van een contactpersoon. Oezelfde subsidies zijn op grond van andere circulaires van de staats- secretaris van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordeninq mogelijk oij verbetering van complexen woningen van toegelaten instellinqen en van gemeenten. De geldelijke steun voor de verbetering van de woonomqevinq is gericht op verbeteringen van meer technische aard; hierbij dient o.m. te wor- den gedacht aan het ontruimen van binnenterreinen, het verbeteren van straatprofielen, het aanlegqen van open ruimten en parkeermogelijkhe- den voor de bewoners van de wijk, een en ander voor zover de werkzaam- heden niet als normaal onderhoud ten laste van de gemeente behoren te komen. Voor de verbetering van de sociaal-culturele infrastructuur van de wijk kan bovendien een beroep worden gedaan op de rijkssubsidiere- qeling Samenlevingsopbouw, een regeiing van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. In dit stadium is moeilijk te zeggen hoeveel de kosten van de rehabi- litatie zullen bedraqen. Voorshands kan o.i. op een bedrag van f.7.000.000,- worden gerekend. Hierbij komen de kosten van begeieiding (adviseurs, Inspraak, opbouwwerk, bouwkundig adviseur e.d.), welke op f.1.000.000,- worden geraamd. Hoeveel woningen zullen worden verbeterd, staat thans evenmin vast. Derhaive kan ook moeilijk worden begroot hoeveel het rijkssuhsidie zal bedragen. Wij menen voorlopiq een bedrag vanf.1.000.000,- te no- gen aanhouden. De voor rekening van de gemeente blijvende kosten zul- len dan f.7.000.000,- bedraqen. De periode van rehabilitatie is op zeven jaar te stellen. zodat per jaar gemiddeld f.1.000.000,- voor dit doel moet worden uitgetrokken. - 2 -

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 4