De wenken voor de toepassing worden vervangen door: Algemeen: In NEN 1068 zijn voorbeelden gegeven van constructies die voldoen aan de eisen van dit artikel. Deuren en ramen vallen ingevolge artikel 2 niet onder de voorschriften voor wanden. Men zie voor de eisen die aan het warmte-isolerend vermogen van deu- ren en ramen in buitenwanden worden gesteld artikei 200. Lid 4. Ter voorkoming van een sterke afkoelende luchtstroming in de spouw van woningscheidende spouwwanden, verdient het aan- beveiing om die spouw nabij de aansiuiting aan buitenwanden en daken af te sluiten. Om te voorkomen dat door deze afsluiting de flankerende geluidoverdracht zal toenemen, verdient het de voor- keur om de afsluiting te realiseren met materialen die geen bij- drage leveren aan de fiankerende geluidoverdracht, zoals folies of weefselstroken. Ook met een afsluiting van de spouw met isolatie- materiaal (doorlopende isolatie in de buitenwanden) kan het gewenste resultaat worden verkregen. ARTIKEL 166 ARTIKEL 170 De bestaande wenk voor de toepassing wordt aangeduid als beho- rende bij lid 1. Toegevoegd wordt een wenk voor de toepassing lui- dende: Lid 2. Deze bepaling is niet alleen van belang met het oog op de brandveiligheid, maar ook ter voorkoming van geluidhinder. de noodzaak aanwezig is om sterke temperatuurschommelingen op te vangen. Omdat de bouwverordening voor zover deze op de Woningwet berust voorschriften pleegt te geven die noodzakelijk zijn met het oog op de veiligheid, volksgezondheid en een minimaal woon- gerief, zijn de in dit artikel gestelde eisen gebaseerd op de, met het oog daarop, geredigeerde kiasse 'voldoende' van NEN 1068. De wenk voor de toepassing wordt vervangen door: De eisen die betrekking hebben op de warmte-isolatie van gebou- wen zijn in deze verordening in beginsel alleen gesteld voor tot bewoning bestemde gebouwen. Er zijn echter niet tot bewoning, doch wel voor het verblijf van mensen bestemde gebouwen, zoals kantoren of verpleegtehuizen, waarvoor het in bepaalde gevallen eveneens gewenst kan zijn deze eisen te kunnen stellen.

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 112