4e afd 25 augustus 1977 11e WIJZIGING BOUWVERORDENING 90 Heeisstede, 2 augustus 1977. Aan de Raad, De Vereniging van Nederlandse Geneenten heeft op voorstel van de Ad- viescommissie voor de unificatie en toepassing van gemeentelijke bouw- verordening in de Model-bouwverordening en de daarbij behorende toe- lichting weer een aantal wijzigingen aangebracht (14e serie wijzigin- gen). Ter toelichting heeft de V.N.G. o.m. het volgende opgemerkt. "Doordat sinds het verschijnen van de vorige serie wijzigingen van de Model-bouwverordening zowel de NEN-normen inzake de geiuidisolatie als die inzake betonconstructies, steenconstructies, brandvei1igheid en ventilatie zijn herzien, was aanpassing van de desbetreffende voor- schriften van de Model-bouwverordening nodig. Daarin is de belangrijkste oorzaak gelegen van de omvangrijke wijzi- ging van de genoemde verordening die wij thans aan u voorleggen. In de bij deze circulaire behorende bijlage I hebben wij de voorstel- len tot wijziging van de artikelen van de verordening opgenomen, iri bijlage II de wijzigingen in het bij de verordening behorende deel Toelichting en in bijlage III is ten slotte voor zover nodig een mo- tivering van de wijzigingen gegeven. De voorstellen tot wijziging van de voorschriften inzake de geluid- isolatie van woningen stemmen overeen met hetgeen wordt beoogd inhet ontwerp voor een wet op de geluidhinder(Zie in dit verband de memo- rie van antwoord, Tweede Kamer, zitting 1976-1977, 13639, nrs. 9 en 10, b'lz. 57). Door de herziene brandveiligheidsvoorschriften hopen wij de duidelijk- heid in zodanige mate te hebben vergroot, dat het stellen van nadere eisen ten aanzien van tot bewoning bestemde gebouwen in het algemeen achterwege kan worden gelaten. - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 45