ARTIKEL 66 De wenk voor de toepassing van lid 2, alsmede figuur 17 (blz. 80), vervalt. ARTIKEL 67 De wenken voor de toepassing worden vervangen door: Algemeen: Voor het begrip vluchtweg, zie artikel 1, alsmede de daarbij behorende toelichting op het ontstaan en de wenk voor de toepassing. De eisen waaraan de constructies die de vluchtweg begrenzen, moeten voldoen, worden gesteld in afdeling C van dit hoofdstuk. Voorts kunnen nadere eisen met betrekking tot de ont- koming bij brand worden gesteld krachtens artikel 254. Lid 1. Deze bepaling heeft een algemene strekking en is zowel van toepassing op tot bewoning bestemde gebouwen als op voor het verblijf van mensen bestemde ruimten in niet tot bewoning bestemde gebouwen. Krachtens dit iid dient binnen een woning een vlucht- weg aanwezig te zijn vanaf elke kamer, keuken en badruimte. De vluchtweg vanaf woningen en wooneenheden in hoge woon- gebouwen wordt geregeld in lid 2. Lid 2. Omdat in lage gebouwen met redding door de brandweer wel en in hoge gebouwen geen rekening wordt gehouden, worden in laatstbedoeld geval twee vluchtwegen geëist. Lid 5. Omdat de eisen die aan vluchtwegen in niet tot bewoning bestemde gebouwen moeten worden gesteld in belangrijke mate afhankelijk zijn van de aard van het gebouw waarin ze voorkomen, is daarvoor geen algemene regeling te treffen. Voor het stellen van nadere eisen kunnen richtlijnen worden ont- leend aan de desbetreffende NEN-normen (NEN 3891 e.v.). Nadere eisen kunnen voorts gesteld worden met betrekking tot vluchtwegen in tot bewoning bestemde gebouwen, indien de bereik- baarheid van die gebouwen voor reddingsvoertuigen van de brand- weer wordt bemoeilijkt b.v. door de stedebouwkundige situatie (smalle straatjes, woonerven). Ten aanzien van bijzondere woon- gebouwen, bestemd voor de huisvesting van een bepaalde cate- gorie bewoners, zoals bejaarden of invaliden, kan er aanleiding zijn tot het stellen van nadere eisen. Lid 6. Het verlenen van deze vrijstelling kan worden overwogen ten behoeve van een trap vanuit de woonkamer van een eengezins- huis naar een verdieping, wanneer: 55

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 99