4e afd. 25 augustus 1977 86 beroep of op een bezwaarschrift is gegeven, de goedkeuring van een an- dere beschikking of de weigering daarvan inhoudt of aan goedkeuring is onderworpen. Deze procedure heeft ten doel dat de aangevallen beschik- king door het betrokken administratief orgaan nog eens volledig in her- overweging kan worden genonen; zo nodig kan de beschikking dan worden herzien en/of zorgvuldig(ergeformuleerd worden. De klager kan door de behandeling van het bezwaarschrift en de uitleg van de beschikking tot de conclusie komen dat de beschikking terecht is genomen en dat het derhalve geen zin heeft beroep in te stellen. Voordat op een bezwaarschrift wordt beslist, stelt het administratief orgaan de indiener in de gelegenheid zich in persoon of bij gemachtig- de te doen horen. Het stelt zonodig ook andere belanghebbenden in de gelegenheid zich in persoon of bij gemaghtigde te doen horen. Het administratieve orgaan dat de beslissing heeft genomen, behoeft niet zelf de klager te horen en het besluit op het bezwaarschrift te nemen. Voor de behandeling van bezwaarschriften bestaan de volgende mogelijkheden: 1. het administratieve orgaan hoort zelf (hetzij - in geval van een college - in pleno of via een of meer leden, hetzij via een of meer ambtenaren) en beslist zelf; 2. het administratief orgaan draagt het horen van de klager en het uit- brengen van een advies ov^r aan een commissie; het uitgangspunt dat hetzelfde orgaan zich aan de hand van het bezwaar andermaal over de zaak buigt, wordt in dit geval verlaten in de richting van beroep; dit is temeer het geval wanneer de commissie geheel of ten dele be- staat uit anderen dan leden van het beslissend orgaan zelf; 3. de behandeling van en de beslissing op het bezwaar wordt opgedragen aan een commissie overeenkomstig de artikelen 63 en volgende van de gemeentewet; aan een dergelijke commissie kunnen bepaalde bevoegdhe- den van de raad en van burgemeester en wethouders worden overgedra- gen (niet van de burgemeester, zodat de beslissing op bezwaarschrif- ten tegen diens beslissingen niet aan een commissie kan worden overge- dragen); een overdracht van de beslissingsbevoegdheid aan een com- missie betekent inhoudelijk dat het bezwaarschrift duidelijk het ka- rakter krijgt van een beroep; van een heroverweging door hetzelfde - 3 -

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 9