4e afd. 29 september 1977 108 artikel 32, lid 5, aan de gemeentebesturen mededeling is gedaan, vindt verrekening plaats met de reeds gedane betalingen. ARTIKEL 34. De vaststelling van de rekening, in artikel 32 bedoeld, strekt het dagelijks bestuur, alsmede de penningmeester, de centrale boekhou- ding en de centrale kas der gemeente Haarlemmermeer, ieder voor zo- ver hem aangaat, tot decharge, behoudens later in rechte gebleken valsheid in geschriften of andere onregelmatigheden ARTIKEL 35. 1. De controle op het geldelijk beheer en de boekhouding van de penningmeester, de centrale boekhouding en de centrale kas der gemeente Haarlemmermeer wordt opgedragen aan het centraal bureau voor verificatie en financiële adviezen van de vereniging van Nederlandse gemeenten te 's-Gravenhage. 2. De controle in lid 1 bedoeld geschiedt tenminste eenmaal per half jaar en voorts zo dikwijls het dagelijks bestuur dit nodig oor- deelt. 3. Een exemplaar van het verslag van het verificatiebureau wordtdoor het dagelijks bestuur toegezonden aan gedeputeerde staten. 4. Door het verificatiebureau wordt een onderzoek ingesteld naar de deugdelijkheid van de rekening als bedoeld in artikel 32, lid 1. Het verslag van dit onderzoek wordt met die rekening door het dagelijks bestuur toegezonden aan gedeputeerde staten. Het algemeen bestuur gaat niet over tot vöorlopige vaststelling van de rekening, dan nadat het in de vorige zinsnede bedoelde ver- slag is ontvangen. 5. De secretaris, de penningmeesterde centrale boekhouding en de centrale kas der gemeente Haarlemmermeer geven aan het verifica- tiebureau, zo dikwijls dit wordt gevorderd, inzage van kas, boek- houding en bescheiden en verstrekken desgewenst ook schriftelijk de inlichtingen welke deze voor de uitoefening van zijr\ taak no- dig acht. ARTIKEL 36. Onverminderd het bepaalde in het vorige artikel kan het dagelijks bestuur het geldelijk beheer en de financiële administratie te al- len tijde aan een onderzoek onderwerpen. Wijziging' van de regeling. ARTIKEL 37. 1. Wijzigingen van deze regeling kunnen zowel door de raad van elk der deelnemende gemeenten als door het algemeen bestuur worden voorgesteld. Voorstellen tot wijziging van de regeling worden ter kennis gebracht van de raden der aangesloten gemeenten. 2. Een overeenkomstig het vorige lid voorgestelde wijziging is vast- gesteld, zodra deze is aanvaard door de raden van tenminste de - 13 -

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 13