29 september 1977 111 de gemeente te stichten commissie (wijkraad). B-l. Functioneie decentralisatie. Deze vorm van decentralisatie is in Heemstede toegepast: aan de Heem- steedse Sportstichting is het beheer van de sportaccommodaties over- gedragen en tevens het verstrekken van adviezen op het terrein van het sportbeleid; niet-raadsleden zijn opgenomen in het bestuur. De stichtingsvorm past niet in de bedoeling van de wetgever bij het vaststellen van de artikelen 61 t/m 64 Gemeentewet, doch de Stichting werd veel eerder dan 1964 opgericht, zodat deze rechtsvorm wel moest worden gekozen, hetgeen overigens niet afdoet aan het feit dat het hier werkelijke functionele decentralisatie betreft. Het is goed om zich te beraden over de vraag of ook andere "takenvan de gemeenteiijke huishouding" voor deze vorm van decentralisatie bij uitstek in aanmerking komen. Een belangrijk criterium is hierbij on- getwijfeld of op het betreffende gebied ook reeds particuliere ver- enigingen en instellingen werkzaam zijn, zodat overleg, coördinatie, eenheid van beleid, het voorkomen van doublures worden voorkomen en deskundige personen aanwezig zijn aan wie taken kunnen worden ver- trouwd Een gebied van de gémeentelijke huishouding dat hiervoor bij uitstek in aanmerking komt is de zogenaamde welzijnssector. Het is eerlijk vast te stellen dat in deze gemeente niet kan worden gesproken van een welzijnsbeleid, dat is gebaseerd op zorgvuldig gekozen uitgangs- punten. Het is eveneens eerlijk vast te stellen dat een goede en doeltreffende samenspraak, saraenwerking en coördinatie met de parti- culiere instellingen op dit terrein praktisch niet bestaat. Hier is praktisch uitsluitend sprake van incidentele en kortdurende verkeringen. Op dit terrein mag rustig van een achterstand worden gesproken, het- geen toch wel verwonderlijk is, omdat door allerlei ontwikkelingen in onze samenleving juist deze sector van het beleid alleszins de aan- dacht verdient. Het is onmogelijk en ook niet de bedoeling van deze nota aan te geven op welke wijze deze achterstand kan worden weggenomen. Het zou minder juist zijn een gemeentelijk welzijnsbeleid te gaan uitstippelen en - 3 -

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 27