29 september 1977 111 hiervoor een "apparaat" op te bouwen, nu er al meerdere particuliere instellingen werkzaam zijn. Het ligt meer, voor de hand met deskundigen overleg te plegen over de vraag of het zin heeft gezamenlijk dit beleid op te stellen, de taken te verdelen en zorg te dragen voor een goede coördinatie. Wij zijn voorshands van mening dat deze vragen positief zullen v/orden beantwoord en dat het institutionaliseren van dit overleg en van deze coördinatie een heel goede zaak is. Daarom is een commissie in het leven geroepen met een ruime opdracht, waartoe ook behoort de vraag of er plaats is voor een welzijnsraad en welke taken en bevoegdheden hieraan het best'e kunnen worden toever- trouwd. Een ander gebied dat voor functionele decentralisatie in aanmerking komt is de cultureie sector. Het betrekken van de in onze gemeente aanwezige deskundigheid op dit terrein bij het gemeentelijk te voe- ren beleid, is ongetwijfeld verstandig. Een goed samengestelde functionele commissie kan hier zeker goed werk verrichten. Een concreet voorstel doen wij door aanbieding van de ontwerp-verordening beheer van het Oude Slot. B-2. Territoriale decentralisatie Het betreft hier het verstrekken van voor een deel van de gemeente geldende bevoegdheden aan een in dat deel van de gemeente op te rich- ten commissie; deze commissie wordt dan wijkraad genoemd. Verdient het aanbeveling in Heemstede de instelling van wijkraden mo- gelijk te maken ter'bevordering van de democratisering van het gemeen- telijk bestuur? Zullen na de oprichting van wijkraden de inwoners van de wijken meér betrokken zijn bij het gemeentelijk beleid in het al- gemeen en/of bij het beleid dat rechtstreeks op de wijk betrekking heeft? Bij het nemen van een beslissing over deze aangelegenheid zijn deze de meest kardinale vragen. Het zijn tevens vragen waarop het antwoord niet met zekerheid te geven is, omdat in deze gemeente iedere onder- inding op het terrein van een door de inwoners gekozen wijkraad en het functioneren hiervan ontbreekt. Dit kan leiden tot de gedachte. dat het derhalve een goede zaak is deze ondervinding op te doen en - 4 -

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 28