29 september 1977 111 dat het aanbeveling verdient om minstens een experiment mogelijk te maken. Dit zijn begrijpelijke gedachten; ondervinding is de besteleer- meesterIn belangrijke zaken moet men echter voorzichtig zijn van start te gaan zonder overtuiging dat het initiatief zinvol is en een redelijke kans van slagen heeft. Is het zinvol in Heemstede wijkraden te doen samenstellen? De grootte van Heemstede is zodanig dat indien van geen zelfstandige gemeente sprake was, doch van een onderdeel van een stad, een pleidooi voor het oprichten van een wijkraad in Heemstede terecht zou worden ge- daan. Voor een wijkraad is plaats indien er in de wijk taken te behar- tigen zijn welke voor de wijk werkelijk de moeite waard zijn, bijv. het meedenken en meespreken over aantal en soort wijkvoorzieningen die nog tot stand moeten worden gebracht (winkels - scholen - sportterreinen - speelvelden - speelterreinen en de inrichting hiervan). Onze wijken zijn praktisch volgroeid; echte wijkvoorzieningen kennenwij niet. De werkelijke vraagstukken van deze gemeente zijn geen specifieke wijkproblemen maar gelden voor het gehele grondgebied. Op welke wijze de gemeente eventueel ook in wijken wordt verdeeld en hoeveel wijkraden er eventueel ook zullen functioneren, het staat toch wel vast dat zij niet qver een "apparaat" zullen beschikken, zodat het niet goed mogelijk is uitvoerende en/of regelende bevoegdheid over te dragen; de wijken zullen hiervoor te klein zijn. Het gaat dus om adviserende bevoegdhedenIn een voltooide wijk zijn de te geven adviezen niet talrijk. De taak van een wijkraad in Heemste- de zal derhalve vrij gering zijn; in zulke situaties is het verstandig voorzichtigheid te betrachten; opgewekte verwachtingen en optimisme zul- len anders snel in teleurstellingen verkeren. Het verrichten van een werk in de marge door wijkraden houdt geen stand en weegt niet op tegen het onvermijdelijkbinr.enhalen van een stukje bu- rokratie. Van een echte wijkraad is eerst sprake indien deze over eigen bevoegdheden beschikt. Hiervoor is in Heemstede geen plaats, gelet op de geringe omvang der wijken. Heemstede kent ook geen wijken met een eigen en duidelijke aard, karakter en/of functie.- K

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 29