29 september 1977 Overleg met de Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft aangetoond dat het instituut van de gekozen wijkraad nog slechts in enkeie ge- meenten bestaat en dan geen florissant bestaan leidt. Meesta'l werd tot oprichting hiervan besloten voor een wijk weike voorheen tot een andere gemeente had behoord. Een wijkraad zonder overdracht bevoegd- heden - dus uitsluitend adviserend - werd niet wenselijk geacht. Men kan opmerken dat we toch de bewoners van de wijken zullen raad- plegen inzake de voor de wijken vast te steiien verkeerscirculatie- plannen en dat een wijkraad in dit verband goed werk kan doen. Het raadplegen van de wijk zal ongetwijfeld moeten plaatsvinden door middel van een inspraakprocedure waarbij in principe alle bewoners betrokken zullen en ook wiilen worden. Het raadplegen van een uit 9 of 11 leden bestaande wijkraad is hiervoor geen goed alternatief. Het overlaten van het organiseren van de inspraak aan de wijkraad zal niet goed mogelijk zijn, omdat het hiervoor benodigde instrumen- tarium en de kennis van zaken ontbreken. Een v.an de kenmerken van Heemstede is, dat zeer veel bewoners hier wonen maar elders werken. Dit heeft onder meer tot gevoig dat de be- langstelling voor het wel en wee van de woonplaats bij vele forensen gering is. Veien voelen zich niet werkelijk met hun woonplaats ver- bonden. Het is een te mooie voorsteiling van zaken te verwachten dat door de insteiiing van wijkraden deze betrokkenheid zal worden vergroot. De wijkgedachte in de zin van het streven naar het creëren van een wijk "gemeenschap" is niet te verwezenlijken. De sociale integratiemogelijkheden zijn in vergelijking tot vroeger zeer verruimd, zodat het gebonden zijn aan kleine territoriale een- heden niet meer bestaat. De praktijk van het leven heeft in de "laatste jaren in deze gemeente wel aangetoond da't een groepje mensen dat een wijk wil vertegenwoor- digen niet gemakkelijk als zodanig wordt erkend. In het kader van het vaststellen van het verkeerscirculatieplan Componistenwijk was aanvankelijk een commissie werkzaam, thans kennen we hier drie comi- té's. De gebieden waar wijkraden eventueel zuilen functioneren zuilen actn-

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 30