29 september 1977 111 merkelijk groter zijn dan de betrokken Componistenwijk, zodat een een- heid van optreden wellicht niet mogelijk blijkt. Indien ook dan spontaan comitë's worden opgericht - en waarom zou dit niet het geval zijn? - zal dit voor de wijkraad bijzonder frustrerend en onaangenaam zijn. Het gemeentebestuur zal de comité's niet kunnen en mogen negeren: brie- ven en verzoeken moeten worden beantwoord; actie vraagt nu eenmaal reac- tie. Bovenstaande overwegingen maken duidelijk dat het nut en de wenselijk- heid van het mogelijk maken van het instituut wijkraden voor Heemstede ernstig wordt betwijfeld. De nadruk vait hierbij op het ontbreken van werkelijk zinvolle taken in de wijken, taken waaraan een wijkraad zijn hart kan ophalen en dat bovendien gedurende een aantal jaren; het in- stellen van wijkraden geschiedt met de intentie dat zij een biijvend element in het piaatselijk bestuur zal zijn. Op grond van deze overwegingen steiien wij u voor te besluiten niet een verordening vast te stellen waarin het oprichten-van wijkraden wordt geregeid. Het is niet uitgesloten dat bewoners van een wijk uit eigen initiatief en spontaan besluiten een vertegenwoordiging van de wijk te kiezen en nieraan de naam wijkraad of wijkcomité te verbinden. Het nemen van een dergelijk initiatief moet naar ons oordeei zeker door het gemeentebestuur ernstig worden ger.omen en positief worden be- naderd. Een op deze wijze totstand gekomen wijkraad of wijkcomité kan zeker een goede gesprekspartner zijn. Het vaststellen van enkele spelregels is nierbij wel van belang. Primair moet worden vastgesteld wanneer gesproken kan worden van een "spontane" door bewoners van een wijk verteger.woordigende raad, met wie het gemeentebestuur derhaive contacten kan onderhouden. Wij zijn van mening dat hiervan eerst kan worden gesproken indien deze raad is gekozen door tenminste de heift van de bewoners van de wijk van (S jaar en ouder. Indien de initiatiefnemers behoefte heb- ben aan hulp van de gemeente bij het houden van de verkiezingen kan deze ondersteuning worden verleend. Als voornaamste taken van deze wijkraad zien wij: - 7 -

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 31