29 september 1977 111 - het gevraagd en ongevraagd verstrekken van advies in aangelegenhe- den van de wijk; - indien in de wijk een inspraakprocedure wordt gehouden of met de be- woners op andere wijze overleg wordt gepleegd, zal de wijkraad hier- in worden betrokken en een funktie krijgen te vervullen. Het ontbreken van financiële middelen mag geen beletsel zijn voor het goed funktioneren van een dergelijke wijkraad. De gemeente moet daarom bereid zijn de kosten te vergoeden welke de wijkraad reëel moet maken om zijn taak goed te kunnen vervullen. In het begin van deze nota schreven we dat binnengemeentelijke decen- tralisatie duidelijk als êên der middelen moet worden gezien om de bur- ger meer bij het gemeentelijk leven te betrekken. Andere middelen zijn onder meer: - het geven van tijdige en goede voorlichting in ruime zin; - het verlenen van inspraak; - openbaarheid van de gemeentelijke beleidsvorming - het plegen van overleg met belanghebbenden over beleidsvoornemens. Wij zijn van mening dat deze middelen veei meer kunnen bijdragen tot de democratisering van het bestuur dan door middel van wijkraden. Voor- waarde hiervoor is wel dat deze middelen konsekwent en doelmatig worde'n toegepast. Thans is nog teveel van incidentele en gedeeltelijke toepas- sing sprake. Dit kan ook niet anders omdat het ambtelijk apparaat te ge- ring in omvang is om deze nieuwe taak op een adekwate wijze te vervullen. Wij zij'n daarom van oordeel dat het noodzakelijk is voor de toepassing van de genoemde middelen het aanstellen van een speciale ambtenaar be- stuurscontacten/voorlichting noodzakelijk is. De hier.aan verbonden kos- ten ramen wij op f.60.000,--. IJ acht de aanstelling van deze functiona- ris eveneens van belang voor de gemeente; op de lijst van projekten heeft u immers deze aanstelling een hoge prioriteit toegekend (no.6). Wij hebben u toegezegd bij de aanbieding van de begroting 1978 een voor- stel te doen inzake de in 1978 uit te voeren projekten op basis van dé beschikbare of te verkrijgen middelen. Een beslissing van uw college zal derhalve eerst in december bekend zijn. Met betrekking tot de aanstel-. ling van deze nieuwe funktionaris betekent dit dat hij eerst in het 2e of 3e kwartaal 1978 in dienst kan treden. Dit zouden wij betreuren; - 8 -

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 32