108 2. In het kader van het in het vorige lid omschreven doel draagt het schap zorg voor: a. het doen verrichten van onderzoek naar en studie omtrent de- noodzakelijk te achten materiële en immateriëie voorzieningen voor woonwagenbewoners in het gebied van de gemeenten, dit zo- veel mogelijk in samenwerking met die bewoners en instellingen die het maatschappelijk en cultureel welzijn van de woonwagen- bewoners behartigen; b. het plegen van overieg met alle daarvoor in aanmerking komende instanties over problemen, die zich ten aanzien van woonwagen- bewoners in het gebied van de qemeenten voordoen; c. de uitoefening van de bevoegdheden van de raden, de colleges van burgemeester en wethouders en de burgemeesters der gemeen- ten, zoals deze zijn toegekend bij of krachtens de Woonwagen- wet, met uitzondering van de bevoegdheden genoemd in de arti- kelen 10 en 61 van de Woonwagenwet; d. het bevorderen van die maatregelen die een overgang naar se- dentair bestaan mogelijk maken; e. het nemen van alle andere noodzakelijke maatregelen ten behoe- ve van het welzijn van de woonwagenbevolking. Plaatsbepaling en capaciteit. ARTIKEL 4. Het schap draagt zorg voor het beheer en de exploitatie van de woon- wagencentra, gelegen in de gemeenten Haarlemmermeer, Heemstede en Zandvoort. De maximale capaciteit van het centrum in Haarlemmermeer is 57 woon- wagens De maximale capaciteit van het centrum in Heemstede is 12 woonwagens. De maximale capaciteit van het centrum in Zandvoort is 11 woonwagens. ARTIKEL 5. De in artikel 4 omschreven capaciteit kan worden gewijzigd met inacht- neming van het bepaalde in artikel 37 van de regeling. Van het beheer en het beleid. ARTIKEL 6. Als organen van het schap treden op: a. een algemeen bestuur; b. een dagelijks bestuur; c. een voorzitter. ARTIKEL 7. 1. Het algemeen bestuur bestaat uit zoveel leden als het aantal van de gemeenten bedraagt. - 5 - 4e afd. 29 september 1977

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 5