4e afd. 27 oktober 1977 128 KLEUR PANDEN NOORDELIJK GEDEELTE RAADHUISSTRAAT Heemstede, 4 oktober 1977. Aan de Raad, In uw vergadering van 2 juni j.l. hebben wij u nader beraad toegezegd over het bij vernieuwingen en verbouwingen van panden aan het noorde- lijk gedeelte van de Raadhuisstraat te volgen kleurenschemaspeciaal voor de westzijde van dit gedeelte. De welstandscommissie heeft ons in haar brief van 23 augustus j.i. uit- voerig hieromtrent geadviseerd; zij heeft daarbij haar visie toegeiicht en aar, het slot van het schrijven stelt de commissie dat de westwand van het pleinvormig gedeelte van de Raadhuisstraat betrokken dient te worden bij het kleurenschema van de oostwand, alleen dan kunnen harmo- nische pleinwanden ontstaan, die de karâkteristieke stedebouwkundige situatie zullen ondersteunen. De welstandscommissie acht de betekenis van de panden aan de westzij- de z6 belangrijk dat, indien het kleurenschema alléén voor de oostzij- de zou gelden, betwijfeld moet worden of het verantwoord is bij ver- nieuwing.of verandering van panden aan de oostzijde het schilderen van geveis in een lichte kleur voor te schrijven. Na kennisneming van de inhoud van het schrijven van de welstandscom- missie en met inachtneming van hetgeen over de richtlijh inzake het licht kleuren van gevels aan genoemd gedeelte van de Raadhuisstraat door leden van uw raad is opgemerkt, blijven wij van mening, dat de door de welstandscommissie aanbevolen richtlijn ook voor de westwand zal moeten geiden: alleen dan is het kleurenschema een duidelijke ondersteuning van het streven naar behoud en verbetering van de ka- rakteristieke bestaande toestand van dit belangrijk gedeelte van het centrum van Heemstede. Van geval tot geval zai moeten worden beziende mate vjaarin de richt- iijn bij de beoordeling van een bouwplan of verbouwingsplan gevolgd dienen te worden. Het beoogde aanzien van het straatgedeeite zal zeker niet binnen enkele jaren verkregen zijn. - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 39