2e afd. 27 oktober 1977 VERVANGING SNELHEIDSMETER 133 Heemstede, 4 oktober 1977. Aan de Raad, Ih de vergadering van uw raad d.d. 26 november 1976 is bij de 60e begrotingswijziging algemene dienst 1976, een bedrag van f 2.500, beschikbaar gesteld om de bij de politie in gebruik zijnde snelheids- meter "Gatso Mini Radar MK-1" te modificeren. Na modificatie zou dan van het IJkwezen te s-Gravenhage het vereiste ijkcertificaat verkregen kunnen worden. Een en ander zou per 1 januari 1978 gereaiiseerd dienen te worden. Inmiddels echter is het Van Swinden laboratorium van de dienst IJkwe- zen uitgerust met nieuwe meetapparatuur van het T.N.O. te Delft. Met deze apparatuur kan de geringste afwijking worden opgespoord. De keuring van snelheidsmeters is derhalve strenger geworden. Het vorenstaande houdt in dat thans betwijfeld wordt of de huidige snelheidsmeter aangepast kan worden aan de nieuwere eisen. Bovendien zou dit met hoge kosten gepaard gaan. De huidige snelheidsmeter is 6 jaar oud en is financieel afgeschreven. Het is duidelijk dat voor een ouder type snelheidsmeter, eventueel met hoge kosten omgebouwd, het steeds moeilijker zal zijn het vereis- te herkeuringscertificaat te verkrijgen. In dit licht bezien achten wij het verantwoord de huidige sneiheidsme ter MK-1 te vervangen door het nieuwere type MK-4N. Dit type voidoet aan de nieuwste eisen. De kosten van vervanging bedragen i 36.934,Voor de huidige MK-1 wordt een inruilbedrag verkregen van f 3.000,--, zodat per saldo een krediet benodigd is van f 33.934,--. De kosten van de in de aanhef ge noemde modificatie zullen niet gemaakt worden. Wij verzoeken u voor vervanging van de sneiheidsmeter een krediet van f 33.934,— beschikbaar te steilen door vaststelling van een besluit, overeenkomstig bijgevoegd ontwerp. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester A.Buiter, l.s. W.H.D.Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 63