4e afd. 27 oktober 1977 137 DIVERSE VOORZIENINGEN M.B.T."HET OUDE SLOT" Heemstede, 25 oktober 1977. Aan de Raad, Bij uw besluit van 2 juni j.l., nr.58, is aan "Het Oude Slot" een cul- turele bestemming gegeven en werd ter realisering van deze bestemming een krediet van f.40.000,— beschikbaar gesteld voor de inrichting van het gebouw; voorts werd voor de exploitatie een bedrag van f.41.400,-- ter beschikking gesteld voor het tijdvak van 1 september 1977 tot 1 januari 1978. In uw vergadering van 25 augustus d.o.v. werd een verordening voor de beheerscommissie vastgesteld en werden de leden van die commissie be- noemd. Na haar installatie op 7 september heeft de commissie zich beziggehouden met de voorbereiding van de openstelling van "Het Oude Slot" als cultu- reel centrum. Bij deze voorbereiding kwam in de eerste plaats de în- richting en uitrusting van het gebouw voor het beoogde doel aan de orde; daarbij bleek dat genoemd krediet van f,40.000,--(waarvan f.15.000,-- voor tentoonstel1ingsmateriaal en verlichting, f.20.000,- voor meubi- lair en f.5.000,-- voor keukeninventaris) niet toereikend zou zijn voor de bekostiging van de naar het oordeel van de beheerscommissie noodzake- lijke aanschaffingen en voorzieningen. Voorts zou rekening gehouden moe- ten worden met een overschrijding van de geraamde post exploitatieuitga- ven en wel van de onderdelen "meeronderhoud (v/h ten laste van"De Ploeg") en "tekort op voorstellingskosten en algemene kosten". Bij brief van 10 oktober j.l. heeft de beheerscommissie onder overlegging van een begroting met bijlagen een kredietaanvraag ingediend tot een be- drag van f.99.444, Na behandeling van deze aanvraag, waarop bij brief van 17 oktober d.o.v. nog een nadere toelichting is verstrekt, door de commissies voor de ge- meentefinanciën en voor culturele zaken heeft de beheerscommissie zich mede op ons verzoek nogmaals beraden over de noodzaak en de kosten van de diverse voorzieningen en aanschaffingen. Dit beraad heeft geresulteerd in een verlaging van een aantal posten en het indienen van een nieuw over- zicht, waaruit blijkt dat het terzake benodigde aanvullende krediet door

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 73