4e afd. 139 Heemstede, 11 oktober 1977. Aan de Raad, Bij Koninklijk Besiuit van 5 mei 1977 Staatsblad 267, is het Regle- ment verkeersregels en verkeerstekens gewijzigd. In het Reglement is een aantal bepalingen opgenomen met betrekking tot invalidenvoertui- gen en parkeerfaciliteiten ten behoeve van invaliden. Hierbij is o.m. een nieuw hoofdstuk ingevoegd dat handelt over het invoeren van een z.g. invaliden-parkeerkaart. Deze kaart verruimt de bestaande parkeerfaciliteiten voor lichamelijk gehandicapten. Een der nieuwe artikelen, namelijk artikel 137a, bepaalt o.m.: "Aan een invalide die zich niet of nauwelijks te voet kan voortbeweqen, kan door de raad of, krachtens machtiging van de raad, door burgemees- ter en wethouders van de gemeente in het persoonsregister waarvan hij voorkomt, een invaliden-parkeerkaart worden verstrekt Ter vereenvoudiging van de administratieve procedure en om sneller op aanvragen te kunnen beslissen menen wij, dat het gewenst is de bevoegd- heid tot het verstrekken van invaliden-parkeerkaarten aan ons college over te dragen. Wij herinneren er in dit verband aan dat uw raad bij besluit van 23 februari 1967, nr. 23, o.m. het nemen van verkeersmaat- regelen op grond van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens aan ons college heeft gedelegeerd. Wij stellen u voor dit besluit in te trekken en overeenkomstig bijge- voegd ontwerp te besluiten tot delegatie van verkeersmaatregelen en delegatie van de bevoegdheid invaliden-parkeerkaarten te verstrekken. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester A.Buiter, I.s. W.H.D.Quarles van Ufford. - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 79