16 december 1977 2e afd. dit percentage 12. De maximaal te heffen belasting bedraagt derhalve voor 1978: 15% 12% van f 15.446.708,-- f 4.170.611,--. zelfs bij de verhoging met gemiddeld 70% blijft er nog een ruimte van f 770.611,-- alvorens het plafond bereikt is. Het is duidelijk dat een tariefsverlaging plaats zal moeten vinden om de verhoging van de opbrengst binnen aanvaardbare grenzen te houden. Aanvaardbaar lijkt ons de grens van 5% lastenverzwaring. Zal er ech- ter uitvoering gegeven moeten worden aan een aantal projekten waar- vo°r de raad prioriteiten heeft gesteld dan zal aan een verdergaande lastenverzwaring niet te ontkomen zijn. Bij het hoofdstuk "Financiële Middelen" zullen wij hierop terugkomen. Hondenbelastinq. Gelet op het feit dat hier ook sprake is van een algemeen dekkings- middel, zullen wij hierop eveneens terugkomen bij het hoofdstuk "Financiëie Middelen". Drank- en Horecabeiastinq. De bedragen van deze belasting liggen wettelijk vast. Precariorechten. Verhoging van de precariorechteo is sedert 1973 achterwege gebleven. In hoofdzaak komt de opbrengst van benzinestations. De tarieven voor deze benzinestations zi'jn vrij hoog. Budgettair is een verhoging op de overige onderdelen niet zo interes- sant, doch het steeds achterwege laten van verhogingen zal over enkele jaren tot de conclusie leiden dat het wellicht beter is de precario- heffing maar op te heffen; hiertegen zal het karakter van de heffing zich verzetten. Het recht is immers verschuldigd omdafde gemeente iets gedoogt. Voorshands menen wij echter dat een verhoging achter- wege moet blijven. Uitkeringen uit het gemeentefonds. In de algemene uitkering voor 1978 zijn blijkens de circulaire van de minister van binnenlandse zaken opgenomen: 1. een 3,5% volume accres; 2. een extra accres ingevolge meerjarenafspraken_iq-

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 10