2e afd. 16 december 1977 Op enkele uitgaven willen wij nader ingaan. fllgemeen beheer. Door het rijk is een gewijzigde regeling van vergoeding van telefoon- kosten aan ambtenaren ingevoerd. Door de minister is verzocht een over- eenkomstige regeling te treffen. Daarbij zijn een aantal alternatieven aangegeven. Op dit punt beraden wij ons welk alternatief in Heemstede de aanbeveling verdient. De bijdrage aan het gewest wordt voor 1978 geraamd op f 4,60 per inwoner tegenover f 2,65 in 1977. Hierin zijn nog niet begrepen de kosten van vuilverwerking. In de bijdrage zijn wel de kosten van de Regionale Op- namecommissie voor bejaarden opgenomen. Het subsidie voor deze commissie was voorheen geraamd op hoofdstuk IX. Openbare veiligheid. Met ingang van 1 juni 1977 is een wijziging in werking getreden met be- trekking tot de kledingvoorziening van het politiepersoneelTot dan moest hret politiepersoneel de kleding voor eigen rekening aanschaffen en werd daartegenover een kledingtoelage verstrekt. Sedert 1 juni wordt kleding aan het politiepersoneel van dienstwege ver- strekt. Een klein bedrag wegens besparing op burgerkleding wordt sedertdien ingehouden. Gedurende het 2e halfjaar van 1977 en 1978 zal de kleding van nagenoeg het gehele korps vernieuwd moeten worden. Gelet op het feit dat de kledingtoelagen reeds gedurende meerdere jaren op hetzelfde niveau lagen bleek het steeds moeilijker de kledingschuld te elimineren; een verstrekking door de gemeente brengt dan ook een las- tenverzwaring met zich, die opgëvangen moet worden door de normuitkering voor materiële uitgaven. Voor het eerste is een raming opgenomen in verband met de politionele samenwerking Kennemerland/IJmond. De geraamde kosten hebben betrekking op het projekt införmatie verwerking. Deze verwerking zal centraal en op uniforme wijze door de gemeentepolitie Haarlem geschieden. Het valt niet te verwachten dat voor eind 1977 de gemeenschappelijke regeling met betrekking tot de regionalisering van de brandweer in de Staatscourant zal verschijnen. Na deze publikatie in de Staatscourant zal eerst goedkeuring van de minister verkregen dienen te worden aTvorens -14-

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 14