2e afd. 16 december 1977 117 een subsidie-aanvraag ingediend kan worden. Eind 1978 kan misschien éên en ander gerealiseerd worden. De uit de regional isering voortvloei- ende iasten worden dan ook pas in 1979 verwacht. Volksgezondheid. In 1978 zullen naast de mannen ook'de vrouwen van veertig jaar en ouder wper in de gelegenheid gesteld worden deel te nemen aan het geneeskun- dig borstonderzoek. Voikshuisvesting. 1 De beschikking geldelijke steun verbetering woningen en woonbuurten en de beschikking geldeiijke steun rehabiütatie zijn vervangen door de be- schikking geldelijke steun verbetering particuliere woningen. De kosten komen, in tegensteiling tot de vorige beschikkingen, geheel voor rijks- rekening. Voor een pian tot verbetering van de woonomgeving van de in de regeling bedoelde woningen kan de gemeente een bijdrage krijgen van maximaal f 2.250,per woning. Openbare werken. Met ingang van 1978 zal de uitkering op grond van de wet uitkering wegen voor de vervangende secundaire wegen (Zandvoortselaan, Lanckhorstlaan, Heemsteedse Dreef, Wipperplein en C'ruquiusweg) vervalien. De oorzaak hiervan is dat de verbindingsweg Zandvoort-Rijksweg 16 (S 18) en de ver- bindingsweg Zandvoort-'Haarlem (S 27) van het wegenplan zijn afgevoerd, dankzij de aanwijzing van de minister van ruimtelijke ordening en volks- huisvesting. De inkomsten die de gemeente daardoor derft beioper een be- drag van ongeveer f 300.000, dit terwijl de verkeersdrukte eerder toe- dan afneemt, hetgeen vanzelfsprekend met hogere kosten gepaard gaat. De betreffende wegen kunnen niet als secundair worden aangewezen, omdat zij binnen de bebouwde kom liggen. Voorshands is de raming voorde uitgaven van deze wegen op volgnr.Uö.U.ülü gehandhaafd. Er wordt naar gestreefd een ge'i ntegreerd pl an van onderhoudswerkzaamheden van wegen.rioleringswerken, vervanging van gasleiaingen en dergelijke.op te stellen Teneinde dit te kunnen bereiken dienen veel inventarisaties gemaakt te worden. De werkzaamheden hiervoor zijn nog niet in een stadium dat nu reeds gezegd kan worden welke onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd moeten -15-

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 15