16 december 1977 117 worden om een optimúm tengevolge van combinatie met andere werkzaam- heden te verkrijgen. Onderwijs Gelet op de prijsstijgingen die plaats gevonden hebben zijn de leer- middelenbudgetten aan de krappe kant geworden. Om hier enigszinsaan tegemoet te komen is een verhoging van het bedrag per leerling voor de leermiddelen van 8,3% geraamd. Cultuur en recreatie. Gelet op de vergroting van het aantal lezers van de bibliotheek heb- ben wij gemeend ook hier een extra verhoging toe te moeter, passen. De wens binnen het toegestane budget zoveel mogelijk te voldoen aan de aktuele vraag heeft de noodzakelijke vervanging van standaardwerken vertraagd. Tenslotte maken de vernielingen van boeken, door uitknip- pen of uitscheuren van de platen of zelfs pagina's verhoging van het krediet noodzakelijk om het pei1 van de voorziening te handhaven. Sociale zorg en maatschappelijk werk. Het model van de begroting is voor hoofdstuk IX ingrijpend gewijzigd. Meerjarenbegroting. Opnieuw is de meerjarenbegroting ongewijzigd beleid samengesteld. De uitgangspunten van de vorige meerjarenbegroting zijn opnieuv/ gehanteerd. In de financiële commissie bleek het niet mogelijk overeenstemming te krijgen-over de uitgangspuntenmet name of uitgegaan moet worden van constante of van lopende prijzen. Een meerderheid in de commissie kwam tot de conclusie dat de meerjarenbegroting, zoais die was aangeboden, voldoende basis biedt om tot een beoordeling van nieuwe projekten te komen. Voor de gehanteerde uitgangspunten verwijzen wij u naar de toelichting die achter de meerjarenbegroting is vermeld. Financiële middelen. Voor het verkrijgen van financiële ruimte staan drie wegen open, te weten verlaging van de uitgaven, verhoging van eigen heffingen en belastingen, gebruik van bestaande reserves. Gelet op het uitgangspunt dat wij hebben gehanteerd bij de ramingen voor -16- 2e afd.

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 16