16 december 1977 117 de uitgaven, zijn wij van mening dat een grotere financiële ruimte slechts verkregen kan worden door verhoging van inkomsten en het ge- bruik van reserves. Verhoqinq inkomsten. De retributies zullen naar onze mening niet verder vernoogd moeten worden dan met de toegestane 5% behoudens bij de reinigingsrechten, waar aangetoond kan worden dat de verslechtering in financiële posi- tie niet ingehaaid kan worden. Resteren de onroerend-goedbelastingen en de hondenbelasting. Zoals reeds bij de behandeling van onroerend-goedbelastingen vermeld, is er nog voldoende ruimte alvorens het wettelijk maximum bereikt wordt. Het hangt van de keuze van de projekten af hoever de verhoging zal moeten gaan. Wat de hondenbelasting betreft zijn wij van mening dat een tariefs- verhoging verantwoord is. Wij hebben hierbij het milieukarakter,dat deze belasting eigen is, in onze overwegingen betrokken. Een tariefs- verhoging van f 5»-- pnr hond zal een meeropbrengst opleveren van f 7.100, Gebruik reserves. Bij de behandeling van de nota gemeentelijke reserves in ae raadsver- gadering van 30 juni j.l. hebben wij toegezegd nader aan te geven welk deel van de reserves besteedbaar is. Uitgangspunt hierbij is de staat 0, behorende bij de begroting voor 1978. De staat 0 kent vier kategorieën, te weten: I Eigen kapitaal. Iia Algemene reserves en reserves voor bijzondere doeleinden. IIB Bedrijfsreserves. .III Waarborgsommen. IV Saldi-reserve. Blijkens een advies van de commissie voor de gemeentelijke comptabili- teitsvoorschriften dient het eigen kapitaal altijd en onverkort voor het nageslacht in stand te worden gehouden, zeer bijzondere omstandig- heden daargelaten. Deze gedachteis zowel door ons college als door de -17- 2e afd.

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 17