2e afd. 16 december 1977 117 raad overgenomen. De eerste kategorie is dus niet in eerste instantie voor'dekking van uitgaven beschikbaar. Hetzeifde kan gezegd worden van de waarborgsommen die de gemeente ontvangen heeft. Na verloop van tijd moeten zij terugbetaald worden. Zij kunnen dus slechts dienen als tijde- lijk financieringsmiddel Voor de bedrijfsreserves is vooralsnog het uitgangspunt aanvaard dat de- ze beschikbaar blijven om gebruikt te worden binnen de sectoren van waar- uit zij gevoed zijn. De fondsen en bedrijfsreserves voor bijzondere doel- einden zijn bestemd voor dekking van bepaalde uitgaven, zodat deze voor de bepaling van het bedrag van de vrij beschikbare reserves buiten'be- schouwing moeten blijven. Het gaat dus om de volgende algemene bedrijfs- reserves a.sector gasvoorziening f 1.567.834,--. De reserve voor deze sector is voor een belangri jk deel bestemd om de kosten van de kosten van de gaslekbestrijding te dekken. Het dan nog resterende be- drag geeft ons geen aanleiding een deel van de reserve te gaan gebruiken bui- ten de sector gasvoorziening. b.sector watervoorziening f 19.156,--. Deze reserve is in beginsel vrij beschikbaar om binnen de sector besteed te worden. c.sector elektriciteitsvoorziening f 384.340,--. Hiervoor geldt hetzelfde als onder b is vermeld. De reserves van het grondbedrijf zijn bestemd om voor de nog te reali- seren bestemmingsplannen lagere grondprijzen te kunnen creëren, teneinde sociaie woningbouw te kunnen reaiiseren. De algemene reserve en reserves voor bijzondere doeleinden. Ook hier geldt dat de reserves en fondsen voor bijzondere doeleinden be- stemd zijn om bepaalde uitgaven te dekken en dat zij dus voor de bepaling van het bedrag der vrij beschikbare reserves buiten beschouwing moeten blijven. In onze nota met betrekking tot de reserves hebben wij uitgespro- ken dat de algemene reserve zo lang mogelijk in stand gehouden mûet worden om te dienen als "stootkussen" voor minder goede jaren. De stand van deze reserve bedraagt aan het einde van het jaar f 978.171,--. Dit is ruim l\% van het totaai der uitgaven. In feite is dus slechts sprake van een betrek- kelijk klein stootkussen. Wi j menen dat deze reserve voorshandsonvoorziene bi jzondere omstandigheden -18- d.grondbedrijf

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 18