2e afd. 16 december 1977 117 daargelaten, in stand gehouden moet worden. Saldireserve. Zoals in onze meergenoemde nota aan de raad vermeld, is de saldi- reserve ontstaan uit de (toevaliige) batige saldi van de gewone dienst van de afgelopen dienstjaren. Deze reserve kan gebruikt wor- den om het evenwicht op de primitieve begroting te herstellen. Uit- gâande van de stand na de vaststelling van de laatste gemeentereke- ning en rekening houdende met de voorlopige saldi van de rekeningen 1974 en 1975, alsmede de onttrekking ten behoeve van het fonds ter dekking van de kapitaallasten kantoorgebouw gemeenteiijk technisch bedrijf, zal de saldireserve nog f 1.900.000,bevatten. Geen re- kening is gehouden met eventuele batige of nadelige saldi in 1976 of 1977. Verwacht wordt dat de rekening 1976 een batig saldo zal vertonen, zodat geconcludeerd kan worden, dat rond f 2.000.000,— saldireserve beschikbaar is. Be'sl ui tvormi nqsproces Alvorens nader in te gaan op de behoeftenzijde menen wij er goed aan te doen een kleine beschouwing te wijden aan het besluitvormingspro- ces. Het besluitvormingsproces kent een aantal fasen. Te onderschei- den zijn: 1. probleemstelling in samenhang met de doelstelling; 2. inventarisatie van benodigde gegevens; 3. het zoeken naar aiternatieve oplossingen; 4. prioriteitenstélling; 5. het nemen van de beslissing; 6. uitvoering van de beslissing; 7. toetsing aan de probleemstelling. Bij een enkeivoudige probleemstelling is het al moeilijk een keuze te doen omdat men veelal beschikt over te weinig gegevens en niet alle al- ternatieven zijn onderzocht of ter tafel zijn gebracht. Het wordt moeilijker als een beslissing moet worden genomen - keuze moet worden gemaakt - in het geval dat het gaat om verschillende problemen, die onderling verschillende relaties hebben. -19-

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 19