"T 2e afd. 16 deceraber 1977 Nog moeilijker wordt het als bij de besluitvorming bovendien reke- ning moet wordgn gehouden met een tekort aan (geld)middelen. Dan moet immers gezocht worden naar die combinatie van oplossingen die het hoogste nut oplevert binnen de gestelde ruimte. Dit probleem doet zich in optima forma met name voor bij de overheid, diezich enerzijds gesteld ziet voor een veelheid van taken en daarmede sa- menhangend verscheidenheid van problemen, doch anderzijds geconfron- teerd wordt met beperkte budgettaire middelen. De gemeentelijke overheid heeft bij de traditionele werkwijze de hierboven weeraegeven problematiek veelal intuïtief benaderd. Toen het karakter van een gemeente tengevolge van een beperkte taakstel- ling meer statisch was, werkte deze methodiek bevredigend. In een moderne meer dynamische gemeente wordt tegenwoordig steeds meer de behoefte gevoeld de besluitvormingsprocessen meer systematisch aan te pakken. De vraag die nu beantwoord moet worden, is, hoe in Heemstede een keus gemaakt moet worden uit de totale lijst van projekten (lijs- ten I en II), die voor een deel in volgorde van belang'rijkheid is weergegeven (lijst I). De uitvoering van deze projekten kan voor alle projekten niet in hetzelfde jaar gestart worden. Enkele theoretische mogelijkheden zijn, mede aan de hand van het voorafgaande, als volgt te omschrijven: I. ad hoc besluitvorming. Steeds wanneer de voorbereiding van een projekt is voltooid wordt bekeken of dit projekt kan en zal worden uitgevoerd. NadeelGeen rekening wordt gehouden met andere nog voor uit- voering in aanmerking komende projekten. Er vindt zelfs geen onderzoek plaats of dergelijke projekten voorhanden zijn. II. besluitvorming waarbij alleen de projekten, die het volgende begrotingsjaar, technisch gezien, voor uitvoering in aanmer- king komen, worden bekeken. Llit dit beperkte aantal projekten wordt een keus gemaakt. NadeelBij deze methode wordt een mogelijke keuze voor de na het begrotingsjaar komende jaren buiten beschouwing gelaten. -20-

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 20