2e afd. 16 december 1977 117 Als alle projekten worden uitgevoerd, dan blijkt dat in 1979 een ne- gatief saldo ontstaat. Dit negatief saldo zai gedekt moeten worden door gebruikmaking van de aanwezige belasting-capaciteit en/of het gebruik van reserves.Dit beeld toont eveneens aan dat aan een jaarlijkse belastingverhoging niet te ont- komen zal zijn. Indien deze mogelijkheden niet aanvaardbaar zijn, dan zuf len projekten geschrapt moeten worden of zal de begrotingsruimte vergroot moeten worden na afweging van het nut van traditionele uitgaven tegenover het nut van nieuwe uitgaven. Wij zijn van mening dat ook nog projekten van lijst I zullen moeten wor- den uitgevoerd. Bij de afweging van de vraag welke projekten voor uit- voering in aanmerking moeten komen, zijn wij uitgegaan van lijst I, zo- als die door u is vastgesteld. Tevens is rekening gehouden met in 1977 nog beschikbaar te stellen bedragen, die vanzelfsprekend ook een deel van de ruimte opeisen en waarvan de lasten nog niet in de begroting 1978 zijn verwerkt. Het betreft o.m. de herstrating van de Adriaan Pauwlaan en het herstel van het dak van de aan de heer Milatz verpachte boerderij. Voor deze projekten is een stelpost opgenomen van f.80.000,— voor 1978. Gelet op het feit dat de Havenstraat, Kanaalweg ernstige verzakkingsver- schijnselen vertoont, is uitstel van herstellingsv/erkzaamheden niet meer verantwoord. De investering zal in 25 jaar worden afgeschreven. De ambtenaar voor bestuurscontacten zal naar onze mening infunctie ge- treden moeten zijn als de werkzaamheden in de Indische wijk starten. In onze visie zal hij de hierbij noodzakelijke inspraak moeten begelei- den. Met'betrekking tot de verbetering van de Indische wijk heeft de raad reeds een beginseluitspraak gedaan. De afschrijving van de ten las- te van de gemeente blijvende kosten geschiedt in 30 jaar. Nu het pand Meerzicht vrij van huur gekomen is, achten wij verder uit- stel van de restauratie niet verantwoord. Bij een onlangs ingesteld on- derzoek werd de noodzaak hiervan nog duidelijk aangetoond. De afschrij- ving geschiedt in 40 jaar. Teneinde de processor volledig tot zijn recht te laten komen is de rea: lisering van de volgende fase noodzakelijk. Wij zijn ervan uitgegaan dat realisering van de tweede fase over twee jaar gespreid zal kunnen worden. De afschrijving zal in 10 jaar plaatsvinden. Gelet op de verdergaande verpaupering van Groenendaal zal ernst gemaakt - 24 -

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 24