Algemeen. Voor 1976 was Jia aanvaarding door de raad een bedrag voor onvoorzie- ne uitgaven beschikbaar van f 629.694,--. In dit bedrag was niet be- grepen de stelpost van f 500.000,voor werkgelegenheidsobjekten. De begroting voor 1977 sloot in eerste instantie zonder een bedrag voor onvoorziene uitgaven en zonder dat nog ruimte beschikbaar was °m de stelpost voor werkgelegenheidsobjekten op te nemen. Slechts na een aantal ingrijpende maatregelen kon nog ruimte worden gevon- den om een aantal projekten in 1977 aan de orde te kunnen stellen. Naast de f 100.000,— voor onvoorziene uitgaven'ten laste van de gewone dienst en de f 100.000,-- voor de kapitaaluitgaven van min- der dan f 10.000, die in één keer worden uitgegeven was na de vast- stelling door de gemeenteraad nog een bedrag van f 370.412,— beschik- baar voor de kapitaallasten van nieuwe projekten. De thans aan u voorgelegde begroting geeft op de post voor onvoor- ziene uitgaven naast de raming van de zo juist genoemde bedragen voor uitgaven ten laste van de gewone dienst en kleine kapitaaluit- gaven totaal f 200.000,-- een ruimte van f 96.559,— voor het doen van nieuwe uitgaven. Hierbij is reeds rekening gehouden met verho- ging van retributies en leges met 5%. Deze nota zal in het teken staan van de confrontatie van middelen en behoeften voor de realisering van nieuwe projekten van de meer- jarenwensenlijst (lijsten I en II). Alvorens hierop dieper in te gaan, willen wij nog enkele punten betreffende de begroting zelf aanstippen. De subsidienota.zoals u die in het verleden ontving.treft u niet aan De oorzaak hiervan is het koninklijk besluit van 5 maart 1977 waarbij de begrotingsvoorschriften 1931 werden gewijzigd. Voorgeschreven is nu dat van de in de begroting geraamde subsidies een overzicht en toelichting verstrekt wordt.hetzij in de memorie van toe- ichting.dan wel in een afzonderlijk overgelegde staat volgens het bij het besluit overgelegde model Q. Deze staat Q treft u in plaats van het subsidievoorstel aan. 2e afd. 16 december 1977

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 4