4e afd. l4 december 1977 151 FINANCIELE HEOEWERKING HARHONIE "ST. MICHAEL" Heemstede, 23 november 1977. Aan de Raad, Het bestuur van de plaatselijke muziekvereniqing Harmonie "St. Michaël" heeft een verzoek ingediend om financiële medewerking voor de aanschaf- fing van nieuwe uniformen en instrumenten. De thans gebruikte uniformen, circa 10 jaar geleden aangeschaft, z.jn verouderd, versleten en aan vervanging toe, hetgeen voor 58 leden een uitgaaf vergt van 24.000,--. Door het voeren van akties hoopt het bestuur een bedrag van 2.300,— - aan middelen bijeen te krijgen; aan de gemeente wordt een subsidie, als- mede een renteloze lening gevraagd tot een bedrag van 21.700,-- totaal. De uitbreiding van het aantal instrumenten met 2 tronpetten en 1 hoorn vergt een uitgaaf van 5.000,-. In deze kosten worden bijdragen van het Anjerfonds en van het Provinciaal Instrumentenfonds verwacht tot een totaal van 2.550,-, zodat van de geme.ente nog 2.450,- wordt gevraaqd Vermeld zij nog dat de eigen middelen van de vereniqing thans 5.000,-- bedragen; deze kleine reserve zou het bestuur bij voorkeur niet willen aanspreken. Het ingediende verzoek komt neer op: a. een eennalig subsidie in de aanschaffingskosten van uniformen en i nstrumenten; b. een renteloos voorschot, af te lossen in 8 jaren (gelijk aan af- schrijvingstermijn) cverhoging van het jaarlijkse subsidie met het bedrag van de aflos- sing van de onder b bedoelde lening, aangezien het de vereniging niet mogelijk is deze aflossing ten laste van de gewone exploita- tie te brengen. Ad a. In het verleden zijn subsidies in de aanschaffingskosten verleenden wel tot een percentaqe van 25; in het onderhavige geval korat dit neer op een subsidie van 7.250,--.

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 75