4e afd. 152 Heemstede, 29 november 1977. Aan de Raad, Bij de behandeling van het door Release Haarlem ingediende bezwaar- schrift besloot uw Raad op 27 oktober j.l. voor het jaar 1977 alsnog een subsidie van f. 1.200,— toe te kennen. Een op 10 januari 1977 door Release ter ondersteuning van het subsidie- verzoek 1977 ingezonden brief is blijkens de toelichting met gebruikma- king van hetzelfde cijfermateriaal ook bedoeld als een subsidie-aan- vraag voor 1978. Bij brief van 19 september j.1. maakt Release voorts melding van een mogelijk vervallen van het provinciale subsidie en wordt om een subsi- diëntenoverieg gevraagd. Zonder nader op de inhoudelijke kant van de aanvraag in te gaan stellen wij u voor om in afwachting van een dergelijk overleg wederom een subsi- die van f.1.200,-- toe te kennen. De grootst mogelijke meerderheid van ons coliege tekent hierbij aan dat zij bereid is in de toekenning van dit subsidie te bewilligen, gelet op de democratische besluitvorming weike recentelijk in uw Raad heeft plaats gevonden; zij handhaaft overigens haar bezwaren. De Stichting Nijmeegs Universiteitsfonds vraagt opnieuw om toekenning van een gemeentelijk subsidie. Op een voor het jaar 1977 ingediende subsidie-aanvraag werd bij raadsbe- sluit van 24 februari 1977 afwijzend beschikt. Deze afwijzing was gegrond op het feit dat hier van enig gemeentelijk belang niet of nauwelijks kan worden gesproken, zodat er geen aanleiding bestaat tot subsidiëiing, in williging van het verzoek zou voorts een precedent scheppen t.o.v.andere universiteiten. Het thans voor 1978 ingediende subsidieverzoek geeft o.i. geen aanleiding tot wijziging van het ingenomen standpunt. Wij stellen u dan ook voor af- wijzend te beschikken. De Stichting Gevariëerde Theaterproduktiesopgericht door een aantal niet nader genoemde toneelspelers en technici, dient onder overlegging - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 79